Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un Izglītības inovāciju centru (ZIIC) un "Samsung" saista veiksmīga sadarbība jau divu gadu garumā – ZIIC ar uzņēmuma atbalstu tika atklāta Tehnoloģiju klase. Šobrīd ZIIC ir aktīvi iesaistījies "Samsung" konkursa "Solve for Tomorrow" (Idejas nākotnei) norisē un aicina 8. – 11. klašu skolēnus aktīvi līdzdarboties, portālu irliepaja.lv informēja Kristīne Pujāte Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītāja.

Lai ieinteresētu jauniešus, kā arī, lai sniegtu pilnvērtīgu informāciju par konkursu, ZIIC sadarbībā ar konkursa organizatoriem aicina Liepājas izglītības iestāžu  8. – 11. klašu skolēnus un skolotājus uz attālinātu informatīvo pasākumu pirmdien, 17. maijā, plkst. 15:00. Pasākums tiks organizēts ar tiešsaistes platformas ZOOM starpniecību. Pieteikties iespējams šeit: ej.uz/idejasnakotnei.

Piekļuves dati tiks nosūtīti uz norādīto e-pastu.

Ideju konkursā "Solve for Tomorrow" 8. – 11. klašu skolēni tiek aicināti meklēt risinājumus, kā izmantot tehnoloģijas, lai vairotu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku. Visa maija garumā ir iespēja iesniegt savas idejas par to, kā radīt veselīgu balansu starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi, uzlabojot sabiedrības mentālo veselību pandēmijas laikā un palīdzot atgriezties ierastajā ikdienā pēc tās. ZIIC eksperti konkursa gaitā piedāvās konsultācijas un izglītojošas aktivitātes.

Konkurss noritēs trīs posmos. Pirmajā posmā (līdz 31. maijam) komandas 3 - 5 skolēnu sastāvā ar skolotāja atbalstu iesniegs savas idejas portālā http://www.solvefortomorrow.lv. Konkurss vienlaicīgi norisināsies visās trīs Baltijas valstīs un labākās komandas tiksies finālā, kur cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā.

Otrajā posmā līdz pat oktobra beigām komandas attīstīs idejas kopā ar zinošiem ekspertiem, kā arī apgūs dizaina domāšanas pamatprincipus. Trešajā posmā piecpadsmit komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas tiksies Baltijas valstu finālā, kur aizstāvēs savas idejas un cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā - 5000 eiro naudas balvu un Samsung ierīcēm 5000 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvēji saņems Samsung ierīces 5000 eiro vērtībā, bet trešās vietas ieguvēji - ierīces 3000 eiro vērtībā.

Konkursu "Solve for Tomorrow" sociālās iniciatīvas ietvaros rīko "Samsung Electronic Baltics". Samsung "Solve for Tomorrow" ir globāla iniciatīva, kas tiek īstenota vairāk nekā 30 valstīs visā pasaulē un veicina skolēnu pašizglītošanos STEM nozarēs (Dabaszinātnes, Tehnoloģijas, Inženierzinātnes un Matemātika), kā arī motivē bērnus un jauniešus risināt sev un apkārtējai sabiedrībai aktuālus jautājumus. Iniciatīvas partneri Latvijā ir LR Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā, Zinātnes un izglītības inovāciju centrs, Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūra, Latvijas Drošāka interneta centrs, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija "Startin.LV", Bērnu un pusaudžu resursu centrs, Rīgas Skolēnu dome un digitālo risinājumu aģentūra "Cube".

Plašāk par projektu: http://www.solvefortomorrow.lv
Iespēja uzzināt jaunāko: https://www.facebook.com/SolveforTomorrowLV