Lai veicinātu iedzīvotāju interesi un zināšanas par ugunsdrošību, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 24.martā no pulksten 11 līdz 14 īstenos informatīvo kampaņu.

Kampaņa "Nāc un saņem bezmaksas konsultāciju par ugunsdrošību!" notiks septiņās pilsētās, arī Liepājā, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

Pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību  konstatēts, ka iedzīvotāji ir ieinteresēti saņemt informāciju par ugunsdrošību – 74% iedzīvotāju ir ieinteresēti šādas informācijas saņemšanā. Lai veicinātu iedzīvotāju interesi un zināšanas par ugunsdrošību, kā arī izglītotu iedzīvotājus par ugunsdrošību tieši dzīvojamās mājās, VUGD sniedz ikvienam iedzīvotājam iespēju saņemt atbildes uz sev interesējošiem un neskaidriem jautājumiem.

Sestdien Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes, Valmieras un Ventspils pilsētu noteiktos tirdzniecības centros VUGD amatpersonas konsultēs iedzīvotājus par ugunsdrošības prasībām mājoklim, dūmu detektoru nepieciešamību, kā arī atbildēs uz interesējošiem jautājumiem saistībā ar ugunsdrošību un pareizu rīcību ārkārtas gadījumos.

Kampaņas norises vietas:
– Rīgā tirdzniecības parkā "Alfa" (Brīvības gatve 372, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga);
– Jelgavā tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" (Driksas iela 4, Jelgava);
– Valmierā tirdzniecības centrā "Valleta" (Rīgas iela 4, Valmiera);
– Liepājā tirdzniecības centrā "Ostmala" (Kārļa Zāles laukums 8, Liepāja);
– Ventspilī tirdzniecības centrā "Tobago" (Lielais prospekts 3/5, Ventspils);
– Daugavpilī tirdzniecības centrs Ditton (Cietokšņa iela 60, Daugavpils);
– Rēzeknē Rimi hipermārketā (Atbrīvošanas aleja 138, Rēzekne).

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju izmantot šo iespēju – būt līdzatbildīgiem par savu drošību un atnākt sestdien uz kādu no norises vietām, lai saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.