Ar "Covid-19" saslimstot skolas direktorei Lailai Urbānei, nākamnedēļ attālināti mācīsies visi Z. Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas skolēni, aģentūru LETA informēja Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Skolas direktore par saslimšanu ar "Covid-19" uzzinājusi vakar pēcpusdienā, tādēļ operatīvi informēti skolēni, ka šodien mācības nenotiek un ir jāgaida informācija par turpmāko rīcību.

"Tikko pašvaldībā ir pieņemts lēmums, ka nākamajā nedēļā attālināti mācīsies arī 1.- 6.klašu skolēni. Nākamajā piektdienā situācija tiks analizēta un lemts par turpmāko rīcību," teica Pastore, piebilstot, ka pašvaldība ir iegādājusies skolotājiem un skolēniem portatīvos datorus un nodrošina interneta pieslēgumu, lai sekmīgi varētu mācīties attālināti.

Pēc Pastores teiktā, skolā ir izstrādāti drošības pasākumi, lai līdz minimumam samazinātu pedagogu un skolēnu kontaktēšanās iespējas, tādēļ par direktores kontaktpersonām ir atzītas tikai viņas vietnieces, kuras atrodas pašizolācijā.

Pašvaldības pārstāve norādīja, ka skolai ir sarūpēti visi nepieciešamie mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļi gan rokām, gan virsmām.

Pastore uzteica operatīvu sadarbību ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālistiem, kuri sniedza savas rekomendācijas.

SPKC apkopotie dati liecina, ka Grobiņas novadā pēdējās divās nedēļās "Covid-19" kumulatīvais saslimušo skaits ir astoņi cilvēki.