24.februārī tiešsaistes konferenču platformā ZOOM aizvadīta Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) Dabas mājas un biedrības "Debašu centrs" organizētā debašu meistarklase par tēmu "Sabiedrības zinātne", informē ZIIC Izglītības metodiķe Justīne Rusakova.

Diskusijas mērķis bija sniegt debatētājiem un viņu treneriem no visas Latvijas ieskatu tajā, kas ir sabiedrības zinātne, papildināt zināšanas debatēs, apgūstot dažādas jautājumu un jautāšanas tehnikas, un praktiskas darbnīcas veidā izveidot iespējamas debašu rezolūcijas par izvirzīto tēmu.

Meistarklasē tika piesaistīti divi speciālisti – Latvijas Dabas fonda pārstāve Ilze Priedniece, kura darbojas arī kā dabas novērojumu portāla dabasdati.lv koordinatore un projektu vadītāja, kā arī debatētājs ar lielu pieredzi,  Rīgas Juridiskās augstskolas tiesību un diplomātijas students Kristofers Kalniņš - Liberis.

Kopumā pasākumā piedalījās gandrīz 60 dalībnieku no visas Latvijas. Tika pārstāvēta gan Liepāja, gan citas pilsētas - Iecava, Daugavpils, Cēsis, Bauska, Jelgava un Rīga. Praktiskās darbnīcas laikā izveidotās iespējamās debašu rezolūcijas par tēmu "Sabiedrības zinātne" tiks apstrādātas un pēcāk izmantotas biedrības "Debašu centrs" rīkotajos debašu turnīros.

Pasākums tiek realizēts projekta  "Inovāciju  centra  attīstība  Liepājas  pilsētā" ietvaros, kuru  finansē  Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas  grantu  programma  "Pētniecība  un izglītība".  Tā  kopējās  izmaksas  ir  986  049  eiro,  no  kurām  754  327,40  eiro  ir  Norvēģijas  grantu līdzfinansējums, 133 116,60 eiro  Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro  Liepājas  pilsētas  pašvaldības  līdzfinansējums.