15. septembrī no pulksten 10 līdz 14 rezidenču centra „Serde” pagalmā, Atmodas ielā 9, Aizputē notiks „Āboļošanas gadatirgus”.

No 13. līdz 15. septembrim Aizputē norisināsies "Āboļošanas" simpozijs, kura uzmanības lokā būs viss par un ap āboliem. Simpozijs sāksies ar tradicionālākiem procesiem – sulu spiešanu, raudzēšanu, vīna brūvēšanu un konservēšanu. Turpinājumā notiks pievēršanās arī eksperimentālākiem meklējumiem. Vairāk: http://renewable.rixc.lv/?p=795

Savukārt 15. septembrī no pulksten 10 līdz 14 aicinām visus interesentus uz brīvdabas tirdziņu. Līdzās āboliem un vietējo zemnieku saražotajai produkcijai, simboliskā izstādē-pārdošanā varēs iegādāties "Āboļošanas" radošajās darbnīcās tapušos artefaktus, un iepazīties ar citiem simpozija radošo darbnīcu rezultātiem.
Interesentiem būs iespēja piedalīties RIXC mākslinieku un LU jauno biologu atvērtajās darbnīcās "Baktēriju baterija", kur kopīgi eksperimentēsim, kā iegūt elektrību no ābolu pārpalikumiem.

Savukārt radošajās darbnīcās, ko organizēs „Serde”, apmeklētāji varēs iepazīties un dalīties savā pieredzē par ābolu ražas izmantošanu mājsaimniecībās – tādēļ apmeklētāji ir laipni aicināti paņemt līdzi pašgatavotus "darinājumus" no āboliem vai pašaudzētus ābolus. Tiem, kam ābolu raža šogad dāsna, aicinājums paņemt divus maisus ar āboliem, no kuriem vienu ziedot vīna gatavošanai, no otra jūs saņemsiet svaigi spiestu ābolu sulu.

Aicinām amatniekus, mājražotājus un zemniekus iepriekš pieteikties pa tel. 29817180.