Iedzīvotāji tiek aicināti "nemesties" izmantot iespēju tikties 25 cilvēkiem vienlaikus, rīkot bērnu ballītes un jubilejas, jo tādas satikšanās varētu nebūt drošas un varētu "izslēgt" no sabiedrības visu šo satikušos kompāniju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" noradīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

"Es vairāk mēģinātu izmantot šīs brīvības, lai varētu labāk organizēt savu darbu, distancēti tikties ar radiniekiem, vairāk izvairītos no iekštelpām," viņš teica, sakot, ka vasaras laikā var sēdēt ārā, kopā ēst, uzsverot, ka iekštelpas ir tās, kur ir palielināti riski, kad tiekas vairāki cilvēki.

Dumpis uzskata, ka Latvija "Covid-19" kontekstā ir ļoti labi turējusies un, viņaprāt, mēs varam turpināt uzmanīgi dzīvot. "Es nedomāju, ka Latvija tagad ir depresijā. Domāju, ka mēs esam ļoti kompensēti, strādājam un dzīvojam. Ir kategorijas, specialitātes, piemēram, kultūra un sports, kur tiešām ir grūti, un mums noteikti ir jāatbalsta cilvēki, kas nevar sevi izpaust šajā brīdī. Bet kopumā es domāju, ka mums depresijai nav bijis pamata nevienu brīdi," uzsvēra Dumpis, piebilstot, ka tas tiek atzīmēts arī starptautiski.

Kā ziņots, "Covid-19" pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam, vienlaikus no 12.maija būtiski atviegloti dažādi ierobežojumi.

Piemēram, no 12.maija drīkst organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai Baltijas valstīs - Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vienlaikus ierobežojumu atvieglojumi atļauj pulcēšanos gan iekštelpās, gan ārā organizētos, publiskos pasākumos līdz 25 cilvēkiem, ievērojot divu metru distanci un citas drošības prasības.