Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) aicina ikvienu skolas absolventu, esošos un bijušos pedagogus iesaistīties Liepājas Mākslas skolas simtgades sagaidīšanā, aizpildot aptaujas anketu. 2026. gadā Dizaina un mākslas vidusskola atzīmēs savu simto gada dienu.

Liepājas Mākslas skolas aizsākumi meklējami 1926. gadā, kad pēc mākslinieka Hermaņa Aplociņa idejas tika nodibināta Liepājas Mākslas un amatniecības skola, kas ir vecākā dizaina un mākslas skola Latvijā. Tolaik tā bija pirmā skola Latvijā, kurā prasmes lietišķajā mākslā varēja apgūt paralēli vidusskolas izglītībai. 90 gadu laikā skolas nosaukums mainījies deviņas reizes un, laikam ejot, lietišķā māksla attīstījās dizaina virzienā.

LMMDV tika izveidota 2016. gadā, apvienojoties divām leģendārām un tradīcijām bagātām skolām – Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolai un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolai.

Skola gadsimta griežos sagatavojusi radošas personības, izcilības mākslā, dizainā un citās radošās jomās. Tuvojoties simtgadei, skola to plāno atzīmēt ar daudzveidīgiem notikumiem un pasākumiem, piemēram, pedagogu un absolventu darbu izstādēm, vēstures un laikmetīgo liecību iemūžināšanu, video stāstiem, kā arī izdodot simtgadei veltītu grāmatu. Šo notikumu veidošanā aicināts iesaistīties ikviens skolas absolvents, esošie un bijušie pedagogi. Jūsu viedoklis ir svarīgs, lai svētkus veidotu kopā, tādēļ lūdzam aizpildīt aptaujas anketu, kas aizņems 10 līdz 15 minūtes laika.

Anketa pieejama šeit.