Jūras svētkos Liepājas promenādē sestdien, 9.jūlijā, pulksten 11 līdz ar kuģa sifonu skaņām sāksies piemiņas brīdis, godinot bojā gājušos zvejniekus un jūrniekus.

Piemiņas brīdī uzrunas teiks Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš, Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs un Jūras spēku kapelāns Dāvids Šterns, informē Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Par muzikālo noformējumu rūpēsies mūziķes Dace Milzere un Marta Rozentāle, savukārt piemiņas brīdi vadīs Kristīne Kārkliņa. Noslēdzoties piemiņas brīdim, velkonis "Namejs" dosies jūrā, kur, pieminot bojā gājušos zvejniekus un jūrniekus, jūrā tiks palaisti vainagi un ziedi. Visas dienas garumā ikviens aicināts ziedus nolikt arī pie pieminekļa bojā gājušiem zvejniekiem un jūrniekiem.

Kā ziņots iepriekš, šī gada 9.jūlijā no pulksten 11 Liepājas promenādē norisināsies Jūras svētki, kas šogad apmeklētājiem piedāvās deviņus spēcīgus, aizraujošus un krāšņus viļņus, pasākumā transformējot tos deviņās aktivitātēs. Tradicionāli ar savu piedāvājumu liepājniekus un Liepājas viesus priecēs amatnieku un mājražotāju tirgus, kurā varēs iegādāties dažādus labumus visas dienas garumā. Muzikālo baudījumu apmeklētājiem sniegs Normunds Rutulis un Zvejnieku dēli, Aminata, grupa “Dakota”, Dailes teātra aktieru ansamblis “Ilga” ar koncertprogrammu “Mīļā, mans kuģis tālu jūrā”, grupa “Cepumi” un mūziķi Rassell & Sabīne Berezina. Mazajiem liepājniekiem organizatori būs sarūpējuši bērnu programmu, savukārt, aktīvās dzīves piekritēji varēs piedalīties netradicionālajās sporta spēlēs.

Visas svētku aktivitātes ir bezmaksas.