Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz, ka administratīvā atbildība par "Covid-19" dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpšanu būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Iecerēts, ka "Covid-19" izplatības dēļ noteiktā ārkārtējā situācija noslēgsies 9.jūnijā.

Kā iepriekš skaidroja Iekšlietu ministrijā, administratīvā atbildība par "Covid-19" dēļ noteikto ierobežojumu neievērošanu saglabāsies tādā pašā apmērā kā līdz šim arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Administratīvā atbildība būs noteikta par "Covid-19" likumā un uz tā pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteikto izolācijas vai karantīnas neievērošanu vai pulcēšanās skaita ierobežojuma neievērošanu.

Par minētā administratīvā pārkāpuma izdarīšanu paredzēts naudas sods fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro. Kā kompetentās iestādes šādu pārkāpumu izskatīšanā noteiktas Veselības inspekcija, Valsts policija un pašvaldības policija.

Stājoties spēkā Administratīvās atbildības likumam 2020.gada 1.jūlijā, atbildību par ierobežojumu pārkāpumiem noteiks "Covid-19" likuma norma, kas ir analoģiska šodien pieņemtajiem grozījumiem.