Ņemot vērā to, ka valstī līdz 6.decembrim ir izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar epidemiologu izvērtējumu par pieaugošiem "Covid-19" izplatības riskiem, un, lai pēc iespējas mazinātu iedzīvotāju pulcēšanos un kontaktēšanos, Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta abonementa biļešu ar 100% atvieglojumiem termiņš automātiski tiek pagarināts līdz ārkārtējās situācijas beigām.   

Šādu kārtību paredz 2020.gada 17.novembrī izdotais pašvaldības rīkojums, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pieņemtais rīkojums attiecas uz personām, kurām saskaņā ar Liepājas pilsētas domes 2018.gada 11.oktobra saistošo noteikumu Nr.19 "Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā” 4.punktu ir piešķirti braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā un kuri Liepājas domes sociālajā dienestā, Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports" vai savā izglītības iestādē parasti devās pēc bezmaksas abonementa biļetēm. Jauna mēnešbiļete šīm personām ir jāizņem mēneša laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Savukārt pārējie pasažieri iespēju robežās aicināti biļetes iegādāties mazumtirdzniecībā, vienā pirkumā iegādājoties vairākas biļetes vai abonementa biļetes, šādi samazinot ne tikai kontaktu skaitu, bet arī ietaupot līdzekļus.