Liepājas un Dienvidkurzemes novada 5. – 6. klašu skolēniem (1 līdz 4 skolēni komandā) kopā ar savu skolotāju (mentoru) līdz 11. februārim ir iespēja pieteikt dalību ikgadējā dabaszinātņu konkursā "Skolēni eksperimentē", kurā šogad tiks piedāvātas arī divas meistarklases. Konkursa uzdevums ir veikt vienu eksperimentu un izveidot tā demonstrējuma video, informē Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra izglītības metodiķe Justīne Rusakova.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu iesaisti pētnieciskajā darbībā, kas paaugstina interesi STEAM (angļu val. S - science, T - technology, E - engineering, A - art, M - mathematic) un vides jomās, kā arī skolēnu karjeras izvēli tajās.

Šogad visiem dalībniekiem un mentoriem pirms konkursa darba iesniegšanas tiek piedāvātas divas meistarklases atbilstoši konkursa tēmai un uzdevumam:
• 15.02. pulksten 15 "Pētniecības pamatprincipi un eksperimenta veikšana";
• 18.02. pulksten 15 "Video materiāla veidošana un apstrāde".

Konkursa noslēgums paredzēts šī gada 16. martā videokonferenču rīkā ZOOM, kurā notiks konkursa uzvarētāju paziņošana, kopīgs atskats uz konkursā iesniegtajiem eksperimentiem un saruna ar žūrijas komisijas locekļiem.

Lai pieteiktos dalībai konkursā, ne[pieciešams pieteikties, aizpildot elektronisko anketu adresē ej.uz/eksperimente2022. Sīkāka informācija par konkursu atrodama  nolikumā šeit: ej.uz/skolenieksperimente.