No 2023.gada 28. februāra līdz 6.martam Liepājas pilsētas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu 5. – 6. klašu skolēniem ir iespēja pieteikt savu dalību Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) organizētajam konkursam "Skolēni eksperimentē". Šī gada konkursa tēma – pārvērtības. Kā arī, pēc vairāku gadu attālinātas norises, šajā gadā konkurss notiks klātienē, informē (ZIIC) Izglītības metodiķe Justīne Rusakova.

Konkurss ir viena no izglītības nozares aktivitātēm Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 ietvaros, tajā var piedalīties 5. – 6. klašu skolēnu komanda 1 – 2 cilvēku sastāvā kopā ar savu skolotāju, kurš pildīs mentora lomu dalībnieku atbalstīšanā. Konkursa noslēguma pasākums notiks 31.martā pulksten 15 ZIIC darbības vietā - Autoru ielā 4/6, pulcējot visus dalībniekus, viņu mentorus un žūriju, lai demonstrētu un vērtētu dalībnieku veikumu. Konkursa dalībnieku galvenais uzdevums ir ieraudzīt sev apkārt kādu pārvērtību, piemēram, ķīmisku vai fizikālu, un atainot to ar eksperimenta palīdzību. Ar šo uzdevumu mērķis ir attīstīt skolēnu pētnieciskās un radošās darbības prasmes dabaszinātņu jomās, lai veicinātu izglītības iestādē iegūto zināšanu sintēzi.

Lai dalībnieki varētu sekmīgāk sagatavoties konkursam 15.martā pulksten 15 Autoru ielā 4/6 notiks meistarklase "Pētniecības pamatprincipi un eksperimenta veikšana", kurā ZIIC izglītības metodiķe Justīne Rusakova sniegs ieskatu veiksmīga eksperimenta sagatavošanā, demonstrēšanā un prezentācijā ar mērķi sasniegt visus vērtēšanas kritērijos iekļautos punkti.

Savukārt dalībnieku mentoriem 21.martā pulksten 15 Autoru ielā 4/6 notiks meistarklase "Modelis kā mācīšanās metode", kurā Liepājas Novada Fonda valdes priekšsēdētāja un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas bioloģijas un ķīmijas skolotāja Aiga Jaunskalže kopā ar ZIIC speciālisti dalīsies pieredzē un idejās par modeļu veidošanu un to izmantošanu, kā arī dizaina domāšanu mācību procesa papildināšanas nolūkos.

Lai pieteiktu dalību konkursā, nepieciešams aizpildīt pieteikšanās anketu – ej.uz/skoleni-eksperimente2023. Pirms pieteikšanās aicinām iepazīties ar konkursa nolikumu, kurš pievienots pieteikšanās saitē, kā arī šeit: saite.lv/qvr.