Papildināts. Naktī uz 13. martu Liepājas Universitāte (LiepU) viesojās Liepājas 15.vidusskolā, kurā nakts garumā 9. – 12. klašu skolēniem norisinājās pasākums "Nakts skola".

Kā informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Karlīna Mikne, šāds pasākums Liepājas 15. vidusskolā notiek jau ceturto gadu. "Tā mērķis ir sniegt jauniešiem jaunu pieredzi, pieaicinot ārējos ekspertus un izvēloties netradicionālu pieeju un tematiku." stāsta skolas direktors Gints Ročāns.

Šogad pasākuma tēma bija "Harijs Poters". Skolēni bija tērpušies dažādās maskās kā burvji un raganas, un katra skolēnu grupa bija nosaukta, iedvesmojoties no grāmatām par Hariju Poteru. Te varēja satikt Grifindorus, Slīdeņus, Kraukļanagus, Elšpūti, Vanagači, Hendori, Pūķzobjus un Vissknābjus.

Nakts skolā LiepU pārstāvēja visas četras fakultātes – Dabas un inženierzinātņu fakultāte, Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, Pedagoģijas un sociālā darba fakultāte un Vadības un sociālo zinātņu fakultāte.

Dabas un inženierzinātņu fakultāte bija "Dabas kambaris", kurā skolēni varēja apskatīt robotus un to programmēšanu, kā arī izmēģināt savas prasmes diodes saslēgšanā, lai tās izstarotais spožums ir gaišākais.

"Mākslas kambarī", kurā darbojās Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, studiju programmas "Baltu filoloģija, kultūra un komunikācija" studenti vērtēja skolēnu teatrālās prasmes un viktorīnā studiju programmas "Eiropas valodas un kultūras studijas" studenti pārbaudīja skolēnu zināšanas par Eiropas kultūru. Dizaina studentes skolēniem mācīja, kā strādāt programmā Photoshop, kā arī paskaidroja skolēniem, kas ir dizains. Savukārt Jauno mediju mākslas studenti iemūžināja skolēnus fotogrāfijās kopā ar grāmatu varoni Hariju Poteru, izmantojot zaļo ekrānu (green screen).

Pedagoģijas un sociālā darba fakultātē, kuras nosaukums bija "Karjeras kambaris", studiju programmas "Logopēdija" studentes un studiju programmas direktore Gundega Tomele pārbaudīja skolēnu sadarbības prasmes, sacensību garu un komunikācijas un runas mākslu, jo, kā atzina studiju programmas direktore Gundega Tomele, bez komunikācijas un runas mākslas dzīvē neiztikt.
Vadības kambarī Vadības un sociālo zinātņu fakultātes dekāne Inese Lūsena – Ezera, ekonomikas pasniedzēja Diāna Līduma, psiholoģijas pasniedzēja, psiholoģe Diāna Oļukalne un studiju programmu "Kultūras vadība un "Komunikācijas vadība" studenti ar testu un spēļu palīdzību identificēja, vai skolēns spēj radīt, vadīt un pārdot.

Skolēniem bija iespēja gan iepazīt Liepājas Universitātes piedāvātās studiju programmas, gan uzdot studentiem jautājumus par studentu dzīvi, gan pārbaudīt savas zināšanas un prasmes dažādos pārbaudījumos.

Papildināts. Papildināts. "Mācību stundas bija interesantas, saistošas un atraktīvas", atzina skolēni un lielākais pārsteigums viņiem bija noslēpumainie viesi. Nodarbības "Politika, ekonomika un bizness" ietvaros par plašu jautājumu loku "duelējās" uzņēmējs, Liepājas Domes deputāts, Liepājas 15. vidusskolas absolvents Jānis Vilnītis un 12.Saeimas deputāts, "Latvijas Reģionu apvienības" izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts Mārtiņš Bondars.

Nodarbībā tika modelēti notikumi, procesi, realitātē balstītas, provokatīvas diskusijas, nodarbības papildinot ar nopietniem izsvērtiem komentāriem, veidojot pareizās attieksmes un vērtības jauniešos, tādējādi veicinot pozitīvas pārmaiņas nākotnē. "Nakts skolas" skolēni abiem pasniedzējiem teica Palies par " visu laiku labāko mācību stundu ".

Liepājas 15.vidusskolas absolventi – portāla www.liepajniekiem.lv redaktors Pauls Kaufmanis un Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs vadīja mācību stundu "Sabiedrisko attiecību spogulī", iepazīstinot skolēnus ar masu mēdiju darbības principiem un nozīmi mūsdienās.

AS "Citadele" banka privātās finanšu konsultantes Egita Tuze un Ieva Vecvagare organizēja mācību stundu "Kopā vieglāk", aplūkojot mūsdienās tik ļoti aktuālo finanšu pārvaldības tēmu.

"Nakts skolā" piedalījās arī Liepājas Universitāte, kuru pārstāvēja četras fakultātes – Dabas un inženierzinātņu fakultāte, Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, Pedagoģijas un sociālā darba fakultāte un Vadības un sociālo zinātņu fakultāte.

Jauniešiem bija iespējas piedalīties arī nodibinājuma "Iespējamā Misija" organizētajā "Virves kursā", jauniešu motivēšanas kustības "Go beyond Liepāja" aktivitātē "Motivācija", Airsoft cienītāju kopas Samira Buhsājeva vadībā rīkoto ieskatu "Netradicionālajā sportā–airsoft", Liepājas 15.vidusskolas debašu kluba biedru vadītās aktivitātes debašu mākslā, kā arī guva ieskatu Liepājas 15.vidusskolas militārās apmācības programmā.
Pasākuma ietvaros tika apbalvoti Liepājas 15. vidusskolas izsludinātā konkursa "Notver Grinch–u!" uzvarētāji– Ingus Goldbergs, Ričards Birzkops.

Liepājas 15.vidusskolas skolēni un skolotāji ir pateicīgi pasākuma viesiem par viņu entuziasmu, iedvesmojot jauniešus sasniegumiem, ieinteresējot viņus savu spēju attīstīšanā, kā arī pašiem jauniešiem par aktīvo dalību pasākuma organizēšanā un norisē.