Pilsētas attīstības komitejas sēdē ceturtdien, 13.aprīlī, deputāti pieņēma lēmumu par metu konkursa rīkošanu un tehniskās dokumentācijas izstrādi teātra Mazās zāles būvniecībai Teātra ielā 2 un Teātra ielā 4, līdzās esošajai vēsturiskajai teātra ēkai.

Arhitektūras metu konkursu uzdots sagatavot pilsētas būvvaldei, savukārt nodrošināt tehniskās dokumentācijas izstrādi – Komunālajai pārvaldei.

Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, Komunālās pārvaldes 2023. gada budžetā projektēšanai jau ieplānots finansējums 18 159 eiro apmērā.

Kā izriet no lēmuma, būvdarbi notiks tad, ja izdosies piesaistīt ārējo finansējumu. Tādā gadījumā tiks uzbūvēta Liepājas teātra Mazās zāles ēka un atrisinātas arī teātra esošās infrastruktūras problēmas, tostarp vides pieejamība.


Sakarā ar šo lēmumu pašvaldības Attīstības pārvaldei uzdots gādāt par projekta pieteikuma iesniegšanu Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai, kā arī veikt nepieciešamos grozījumus Liepājas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmas 2022.–2027. gadam pielikumā "Liepājas valstspilsētas Rīcības un investīciju plāns 2022.–2027. gadam", iekļaujot tajā projektu "Liepājas teātra Mazās zāles izveidošana, aprīkojuma un satura izveide".


Jau vēstīts, ka 2020.gadā, kad pašvaldības rīcībā nonāca bijuši Latvijas bankas filiāles ēka Teātra ielā 3, Liepājas teātrim Mazās zāles vajadzībām tika piedāvātas telpas tur. Liepājas teātra vadītājs Herberts Laukšteins iepriekš portālam irliepaja.lv atzina, ka, laika gaitā izpētot un izanalizējot iegūto ēku un noliekot pretī mūsdienu teātra vajadzības, kļuvis skaidrs, ka nams teātri neapmierina.


Kā galveno trūkumu Laukšteins minēja faktu, ka ēku nav iespējams pārbūvēt tā, lai tā atbilstu teātra vajadzībām.


Kā portālam nesen skaidroja pašvaldībā, patlaban ēkas pagalms tiek izmantots Liepājas teātra vasaras izrādēm un koncertiem, ēkā ir novietoti arī Liepājas teātra rekvizīti, kā arī bibliotēkas krājumi, kas tur pārvesti Centrālā zinātniskās bibliotēkas remontdarbu dēļ.


"Pašvaldībā vēl notiek aktīvas sarunas un tiek vērtēts, kam ēka būtu vispiemērotākā pašvaldības funkciju veikšanai un apzināts finansējums remontdarbu izmaksu segšanai," portālu irliepaja.lv informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pašvaldība jau gadu desmitiem spriedusi par iespējamo teātra Mazās zāles atrašanās vietu – skatītas iespējas gan to būvēt no jauna, gan ierīkot bijušajā Latvijas 1.rokkafejnīcas ēkā Stendera ielā, Dārza ielā 4/8, Bāriņu ielā 12 un citur. Tomēr teātris allaž pastāvējis uz to, ka vispiemērotākā būtu jaunceltne skvēra blakus teātrim.


Savulaik, domes priekšsēdētāja vietnieces Silvas Goldes laikā, pat notika metu konkurss tieši šai vietai, tomēr, kā atceras toreizējais pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, "konkurss nedeva visus apmierinošu rezultātu, iespējams, tāpēc, ka nebija skaidra uzstādījuma, kas īsti mums vajadzīgs".