Arhitektūras dienu ietvaros, piektdien, 25. oktobrī, pulksten 15 Liepājas muzejā notiks RTU profesora Jāņa Krastiņa lekcija „Kosmopolītisms un latviešu jūgendstils Liepājā”.

Pēc tam pulksten 17 Liepājas muzejā atklās Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstādi „Jūgendstils Liepājā”.

Krastiņa referāts un LNA izstāde ir gatavoti 1.Starptautiskajam Jūgendstila kongresam Barselonā šajā vasarā (no 26. līdz 29. jūnijam). Kongresa laikā šādā veidā tika popularizēts arī Liepājas arhitektūras mantojums. Kongresā piedalījās ap 300 jūgendstila pētnieku no daudzām pasaules valstīm, viņiem Liepājas vērtības bija jaunatklājums.

Tagad liepājniekiem būs iespējams apskatīt to, ko ieraudzījuši un novērtējuši citi.

LNB izstādē „Jūgendstils Liepājā” angļu un latviešu valodā uz desmit planšetēm būs skatāms Liepājas jūgendstila arhitektūras mantojums – ēkas, joprojām saglabājušos iekštelpu elementi, citi objekti, bet pilsētas 20.gadsimta sākuma atmosfēru atspoguļota tālaika skatu kartītēs un reklāmās.

LNB izstādes veidotāji ir Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jānis Krastiņš, Liepājas pilsētas Būvvaldes Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke un LNB speciāliste Velta Knikste, ekspozīcijas datordizainu izstrādājis Gatis Buravcovs, bet projekta vadītāja ir LNB speciāliste Beāte Knikste.