26.augustā pulksten 19 koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu.

Koncertā skanēs gan Kaspara Zemīša oriģinālmūzika, tostarp gaidāms jaundarba "Gadalaiki" pirmatskaņojums, gan labi pazīstamas un publikas iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas: "Viņi dejoja vienu vasaru", "Akāciju palags", "Dūdieviņš", "Elpo" un citas.

Pie diriģenta pults stāsies Ainārs Rubiķis, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

"Man ir svarīgi, lai ģitāra dzied. Ja vienkārši skan notis vai var dzirdēt, kā tiek parautas stīgas, tas nav man," stāsta Kaspars Zemītis, kuram šis ir jubilejas gads.

Imants Kalniņš ir viens no ražīgākajiem un populārākajiem latviešu akadēmiskās un rokmūzikas komponistiem, un savā mūzikā stāv pāri žanru robežām, ko apliecina viņa bagātīgās un krāsainās dziesmu instrumentācijas un melodiskās tēmas akadēmiskās mūzikas skaņdarbos.

Šovasar Liepājas Simfoniskais orķestris koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" aizvadīs kopumā divus koncertus: Liepājas īsās vasaras pilnbriedā, 15. jūlijā pulksten 19, krāšņā opermūzikas galā koncertā klausītāji varēs baudīt slavenu operu uvertīras, ārijas un ansambļu dziedājumus, ko radījuši tādi mūzikas dižgari kā Džuzepe Verdi, Džoakīno Rosīni, Pjetro Maskanji, Žils Masnē un Šarls Guno.

Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz brīvdabas estrādes skatuves kāps šarmantais franču soprāns Perīna Madefa, harismātiskais tenors, izcilās balss īpašnieks Mihails Čulpajevs un rumāņu baritons Bogdans Baču.

Pie diriģenta pults opermūzikas galā koncertā stāsies izcilais azerbaidžāņu diriģents Jalčins Adigezalovs, ar kuru Liepājas Simfoniskais orķestris koncertējis jau iepriekš.

Aizsākusies 1881.gadā, simfonisko koncertu tradīcija kļuvusi par neatņemamu Liepājas kultūridentitātes zīmi. Ir mainījušās varas, pati pilsēta, brīvdabas koncertiem būvētās estrādes, tomēr, jūras elpas apdvesta, mūzikas baudīšana vasaras vakaros atkal un atkal atgriežas mūsu pilsētas gara dzīves ritumā.

Pērn, atbilstoši koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atdzimšanas lielajam brīdim, Liepājas Simfoniskais orķestris trijos vērienīgos koncertos godināja fundamentālas Kurzemes kultūras galvaspilsētas mūzikas tradīcijas – Liepājas operas tradīciju ar operas galā koncertu, 140 gadus ilgstošo simfonisko tradīciju ar Vestarda Šimkus un Gunta Kuzmas koncertprogrammu, un vairāk nekā pusgadsimtu dimdošo rokmūzikas tradīciju ar leģendāro grupu "Pērkons".

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas "Biļešu Paradīzes" tīklā www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50. Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.