Šobrīd notiek monoizrādes "Hamlets" sagatavošanas process. Šī būs jau trešā Kultūras attīstības biedrības "Tapala lapa" veidotā monoizrāde jauniešiem, kuras tapšanā kā režisors un dramaturgs sadarbojas tēvs un dēls – Ēriks un Roberts Vilsoni. Jaunās monoizrādes pirmizrāde paredzēta nākamā gada sākumā, informē Kultūras attīstības biedrības "Tapala lapa" pārstāve Kristīne Timermane.

Ērika Vilsona iestudējumā Šekspīra lielformāta skatuves darbs ir pārlikts viena aktiera izpildījumam, kas ļauj skatītāju iesaistīt sarunā par teātri, dzīvi, vēsturi un attiecībām, izspēlējot "Hamleta" dramatisko kodolu veidojošās situācijas.

Izrādes dramaturgs Roberts Vilsons stāsta: "Lugas darbība risinās apstākļos, kas daudzējādā ziņā atgādina mums pazīstamo šodienu kā valstiskā un sabiedriskā, tā personiskā mērogā – militāra konflikta draudi, uz kuru fona izspēlētā politiskā un reizē ģimenes un draudzības attiecību krīze piedāvā lielisku materiālu sarunai par ikvienam labi pazīstamajām, bet arvien tik sarežģītajām konfliktsituācijām, kas vērojamas pasaulē, un piedzīvojamas ģimenē, kolektīvā un draugu lokā. Iestudējums veidots tā, lai skatītājam ļautu pašam atbildēt uz jautājumiem, kurus Šekspīrs uzdod: kas ir taisnīgums, kā un vai to ir iespējams īstenot dzīvē, kā ir iespējams būt godīgam pasaulē, kurā godīgums nav izdevīgs, kas ir draudzība un mīlestība?"

Ērika Vilsona monoizrāde "Hamlets" ir guvusi atbalstu gan Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Programmas "Latvijas skolas soma" satura radīšana" konkursā, gan "Liepājas kultūras projektu konkursā 2022".