Otrdiena Liepājas kultūras organizāciju pārstāvji satikās Liepājas Neredzīgo biedrība, lai apgūtu jaunas zināšanas un labāk izprastu cilvēku ar dažādiem ierobežojumiem vajadzības.

Liepājas pašvaldības feisbuka lapā teikts: "No sirds sakām paldies ikvienam, kurš šodien bija kopā ar Liepaja 2027 izglītojošā seminārā par iekļaujošas vides nodrošināšanu pasākumu organizēšanā. Un īpaši sirsnīgs paldies Liepājas Neredzīgo biedrība vadītājam Mārim Ceirulim par dalīšanos savās zināšanās un arī iespēju praktiski izmēģināt un iejusties neredzīga cilvēka ādā. Tas bija patiešām ļoti noderīgi un vērtīgi.

Viens no Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 mērķiem ir līdz pat 2028.gadam aktualizēt tēmu par to, kā radīt, veidot un nodrošināt pasākumu realizāciju, lai tajos ikviens justos gaidīts, ērti varētu sekot līdzi notiekošajam un pilnvērtīgi izbaudīt ikvienu notikumu, mazinot arī mobilitātes šķēršļus un panākot, ka kultūras infrastruktūra ir fiziski un psiholoģiski pieejama ikvienam."

Kā pēc semināra atzina M. Ceirulis, ir ļoti būtiski aktualizēt šo tēmu un īpaši svarīgi ikvienā organizācijā ir izglītots kolektīvs, kuri gan izprot, gan zina, kā ikdienas situācijās apieties ar cilvēkiem, kuriem ir dažādi traucējumi. Kas būtiski – jāmeklē iespējas, kā šos cilvēkus dabiski iekļaut ikdienā. Tāpat otrs būtiskākais aspekts ir mazināt arī ekonomiskos šķēršļus, nodrošinot iespējas par pieejamām cenām apmeklēt dažādus pasākumus.