Otrdien, 29. novembrī, kultūras namā "Wiktorija" vairāk nekā divu stundu garumā noritēja uzstāšanās un sarunas par "Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027" komandas paveikto un izaicinājumiem nākotnē, sniedzot arī praktisku informāciju par ārējā finansējuma piesaistes iespējām dažādiem projektiem. Tāpat tika ieskicēta arī gatavošanās 2025. gadā gaidāmajai Liepājas 400 gadu jubilejai, pārrunāti apbrīnojami lieliskie aizvadītā gada rezultāti vairākās pilsētas vadošajās kultūras iestādēs – koncertzālē, teātrī, brīvdabas estrādē "Pūt, vējiņi!", muzejā, kā  arī tūrisma nozarē.


Sava pirmā darbības gada pieredzē dalījās Karostas "Atmodas dārza" izveidotājs Madars Markus-Narvils un Restaurācijas centra izveidotājs Ivars Pilips-Matisons, kā arī tika sniegtas atbildes uz sanākušo interesentu jautājumiem, piemēram, kā 2027.gadā uz Liepāju dabūsim individuālos ārvalstu tūristus, ja vilciens Rīga-Liepāja kursē divais reizes nedēļas nogalē, lidosta faktiski nefunkcionē un nav arī satiksmes starp Palangas lidostu un Liepāju.


Kā tikšanos raksturoja viena no "Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027" komandas dalībniecēm, pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, "atskatījāmies uz šogad paveikto Liepājas kultūras jomā, iepazināmies ar projekta "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" aktualitātēm, iezīmējām nākotnes plānus un satikāmies ar nevalstiskā sektora pārstāvjiem un neatkarīgajiem radošo industriju pārstāvjiem".


Kā uzsvēra Lazdāne, "šis bija tikai iesākums plānotajām sarunām klātienē, jau nākamajās reizēs "raksim dziļāk" konkrētas tēmas un kopā spriedīsim, kā mēs katrs ar savu līdziesaisti, darbu, enerģiju un zināšanām varam kopā izdarīt vēl labāk un vairāk".

Tāpēc ir jāseko līdzi informācijai, un nākamreiz varbūt uz tikšanos un diskusijām ieradīsies arī tādi kultūras jomas pārstāvji, kas otrdien devās kulūras namam "Wiktorija" pretējā virzienā.


Ar visām prezentācijām iespējams iepazīties ŠEIT.