26. augustā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu, portālu informēja Iveta Vēvere, Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja.


Ņemot vērā lielo publikas interesi, klausītājiem būs iespēja apmeklēt arī koncerta "ImKa un Kaspars Zemītis. Simfoniska saruna" ģenerālmēģinājumu pulksten 14, kas būs pilnvērtīgs koncerts.


Tirdzniecībā vēl pieejamas pēdējās brīvās vietas arī uz vakara koncertu pulksten 19.


Programmā skanēs gan Kaspara Zemīša oriģinālmūzika, gan labi pazīstamas un publikas iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas: "Viņi dejoja vienu vasaru", "Akāciju palags", "Dūdieviņš", "Elpo" un citas.


Kasparam Zemītim šis ir jubilejas gads, un par mūziku viņš saka sekojoši: "Man ir svarīgi, lai ģitāra dzied. Ja vienkārši skan notis vai var dzirdēt, kā tiek parautas stīgas, tas nav man."
Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies Ainārs Rubiķis.


Imants Kalniņš ir viens no ražīgākajiem un populārākajiem latviešu akadēmiskās un rokmūzikas komponistiem, un savā mūzikā stāv pāri žanru robežām, ko apliecina viņa bagātīgās un krāsainās dziesmu instrumentācijas un melodiskās tēmas akadēmiskās mūzikas skaņdarbos.


Šovasar Liepājas Simfoniskais orķestris koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" jau aizvadīja krāšņu opermūzikas galā koncertu ar starptautiska solistu ansambļa piedalīšanos, pie diriģenta pults stājoties azerbaidžāņu maestro Jalčinam Adigezalovam.


16. septembrī Liepājas Simfoniskais orķestris atgriezīsies savā mājvietā, koncertzālē "Lielais dzintars", un galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atklās savu 143. koncertsezonu. Sezonas atklāšanas koncerta īpašais viesis būs čehu pianists Lukāšs Vondrāčeks.


Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" tīklā. Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.