Sestdien, 26. augustā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu, portālu informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

"ImKa un Kaspars Zemītis. Simfoniska saruna" vakara koncerts pulksten 19 ir izpārdots, bet vēl ir pieejamas brīvas vietas uz papildkoncertu pulksten 14.

"Gaidu šo koncertu ar patiešām lielu saviļņojumu un arī satraukumu, jo nav tā, ka ikdienā iznāk daudz spēlēt ar orķestri. Un šī programma, kurā ir apvienota mana mūzika un mūsu iemīļotā Imanta Kalniņa skaistākās dziesmas - manuprāt, ir lielisks iemesls svētkiem," stāsta Kaspars Zemītis.

"Manā dzīves laikā Kalniņa mūzika kaut kā ļoti daudz ir gājusi roku rokā arī ar manu mūziku. Un tas man būs liels pagodinājums - šajā koncertā manu mūziku atskaņot līdzās Imanta Kalniņa mūzikai. Turklāt ar Liepājas Simfonisko orķestri! Un šādi nosvinēt savu jubilejas gadu!"

Koncertprogrammā skanēs gan Kaspara Zemīša oriģinālmūzika, gan labi pazīstamas un publikas iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas: "Viņi dejoja vienu vasaru", "Akāciju palags", "Dūdieviņš", "Elpo" un vēl daudzas citas.

"Skanēs gan mans jaundarbs "Saule un vējš", kas ir kā tāda neliela gadalaiku svīta, gan arī jau zināmie Imanta Kalniņa skaņdarbi un arī manas dziesmas, kuras orķestrim aranžējis Emīls Zilberts. Man patiešām ļoti tuva ir Emīla orķestra sajūta un muzikālais skatījums, tāpēc šie būs lieli svētki," saka Zemītis.

Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies Ainārs Rubiķis un koncerta īpašā viešņa būs Rēzija Kalniņa.

"Tā kā es ar Kasparu esmu ļoti daudz un ilgu laiku kopā muzicējis, es domāju, ka būs reizē gan ļoti muzikāli piesātināti, gan reizē tajā būs arī tas vieglums, ko Kaspars vienmēr caurstrāvo savos koncertos. Vajadzētu būt ļoti krāšņi," vakar Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica dziedātājs Daumants Kalniņš.

Imants Kalniņš ir viens no ražīgākajiem un populārākajiem latviešu akadēmiskās un rokmūzikas komponistiem, un savā mūzikā stāv pāri žanru robežām, ko apliecina viņa bagātīgās un krāsainās dziesmu instrumentācijas un melodiskās tēmas akadēmiskās mūzikas skaņdarbos.

Šovasar Liepājas Simfoniskais orķestris koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" jau aizvadīja krāšņu opermūzikas galā koncertu ar starptautiska solistu ansambļa piedalīšanos, pie diriģenta pults stājoties azerbaidžāņu maestro Jalčinam Adigezalovam.

16. septembrī Liepājas Simfoniskais orķestris atgriezīsies savā mājvietā, koncertzālē "Lielais dzintars", un galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atklās savu 143. koncertsezonu. Sezonas atklāšanas koncerta īpašais viesis būs čehu pianists Lukāšs Vondrāčeks.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas "Biļešu Paradīzes" tīklā. Koncertus atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.