Līdz 31. oktobrim mākslas salonā "Ludviķis" skatāma mākslinieces Ludmilas Kolomenskas gleznu izstāde "Liepājas plenērs".Kolomenska ir viena no ilggadīgajām Kleinu rīkoto Liepājas plenēru dalībniecēm, un plenērs ar nosaukumu "Pilsēta un jūra", kā zināms, šovasar notika jau 25. reizi.Ludmila Kolomenska dzimusi 1955. gadā Naļčikā (Ziemeļkaukāzā), taču nu jau daudzus gadu desmitus sevi sauc par rīdzinieci. Kolomenska Rīgā 1974.gadā absolvējusi J.Rozentāla mākslas vidusskolu, pēc tam –  1981.gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Grafiķes rokraksts joprojām jūtams viņas gleznās – glezniecībai māksliniece vairāk pievērsusies kopš 2000. gada, taču kā grafiķe iztādēs un plenēros piedalās no 1980. gada.Liepājas plenēros Kolomenska piedalās no 2006. gada, un vienmēr ir ieguvusi lielu skatītāju un kolēģu atzinību. Mākslinieces darbos jūtama laba profesionāla izglītība un talants, saka plenēru rīkotājs un salona īpašnieks Aivars Kleins. Liepājas plenēros tapušajās Kolomenskas gleznās, raksturīgi grafiķim-ilustratoram,  ir daudz stāstošu detaļu, bet tās sakārtotas perfektā kompozīcijā un baudāmā kolorītā, viņš uzsver. Salona īpašnieka teiktajam varētu piebilst, ka māksliniece lieliski prot saskatīt un ar mīlestību savos darbos atainot Liepājas lielāko dārgumu – tās seno arhitektūru. Tiesa, ar tādu pašu mīlestību viņa raugās uz jūru un ir arī darbi, kuros māksliniece ļāvusi fantāzijai vaļu, piemēram, uzgleznojot realitātē neiespējamu skatu – ainavu ar kanālu, taču it kā lūkojoties uz to, stāvot aiz majestātiskām marmora kolonām.


Izstādē apskatāmas 22 Kolomenskas gleznas no vairākiem Liepājas plenēriem, kuri bijuši veltīti gan jūrai, gan pilsētai.Ar šo izstādi mākslas salons "Ludviķis" atklāj ieceri veidot ilggadīgo Liepājas plenēru dalībnieku Liepājā tapušo darbu izstādes.


"Ludmila Kolomenska, brāļi Ģērmaņi, Ligita Caune un citi pārstāv mākslinieku "veco skolu", "serdi", un ti es gribu parādīt," saka Kleins.