Režisors Rainers Sarnets. Publicitātes foto.


Septembrī Latvijā tiek uzsākta Igaunijas režisora Rainera Sarneta filmas "Neredzamā cīņa" jeb "The Invisible Fight" filmēšana, aģentūru LETA informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa, norādot, ka darbs ar Latvijas aktieru līdzdalību ir plānots Rīgā, Liepājā un Straupē.


Igauņu režisora spēlfilma top kā Igaunijas, Latvijas, Vācijas, Somijas un Grieķijas kopražojums. NKC pārstāve atzīmēja, ka režisors Sarnets ir pazīstams arī Latvijā. Viņa iepriekšējā filma "Novembris" 2017.gada rudenī saņēma Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) galveno balvu un kopumā ieguvusi vairāk nekā 20 starptautiska un nacionāla mēroga balvas. Pēc Matīsas paustā, filma "Neredzamā cīņa" būs kungfu komēdija, kas norisinās pareizticīgo klosterī 20.gadsimta 70.gadu Padomju Savienībā.


NKC uzsvēra, ka Latvijas puses iesaistīšanās projektā ir nozīmīga, jo lielāko daļu filmas uzņem Latvijā, turklāt filmas vizualitātes veidošanā paredzēta Latvijas kinoprofesionāļu līdzdalība, arī filmas mūziku rada dažādi Latvijas mākslinieki. Filma top ar NKC atbalstu un Rīgas Filmu fonda līdzfinansējumu. Šāgada pavasarī projektam tika apstiprināts arī Eiropas fonda "Eurimages" līdzfinansējums.


Latvijas pusi filmas veidošanā pārstāv arī studija "White Picture", ko 2020.gada janvārī dibinājusi producente Alise Ģelze, uzsākot savu radošo un profesionālo darbību neatkarīgi no studijas "Tasse Film". Patlaban "White Picture" strādā pie Jura Kursieša trešās spēlfilmas "Barbari" ražošanas sagatavošanas, tāpat uzsākts darbs pie režisoru Armanda Zača un Tīnas Zariņas debijas spēlfilmu attīstīšanas.


Plānots, ka filma "Neredzamā cīņa" pie skatītājiem nonāks 2023.gada rudenī.