Vasaras pašā plaukumā, 19. jūlijā, pulksten 19 koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" gaidāms vērienīgs soula un džeza mūzikas vakars. Talantīgā dziedātāja Kristīne Prauliņa ar grupu "The Soulful Crew" prezentēs savu jaunāko oriģinālmūziku, savukārt leģendārās grupas "Remix" dalībnieki Uldis Marhilevičs un Aivars Hermanis ar Latvijas Radio bigbendu atskaņos "Remix" 80. gadu instrumentālos hitus jaunos aranžējumos, informēja "Lielā dzintara" sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

Koncerta pirmajā daļā uz skatuves kāps Kristīne Prauliņa un "The Soulful Crew", piedāvājot klausītājiem viegli romantisku, dvēselisku un aizrautīgu oriģinālmūziku angļu un latviešu valodā. "Būs saule, mūzika, jūra, spēlēsim šo un to no mana pirmā solo albuma "A Warmer October" un jaunākā albuma "Textures", un atskaņosim arī pavisam jaunas kompozīcijas latviešu valodā," programmu piesaka Kristīne Prauliņa.

Programmā skanēs dziesmas no albuma "Textures" – "Get What’s Mine", "Groove With Me", "Heavy Soul" – nesen izdotais singls "Tev Piestāv" un pavisam jaunas kompozīcijas, kas pie klausītājiem nonāks tikai rudenī. Apvienības mūzikā saklausāms blūzs, gospeļmūzikas elementi, soulmūzika, fanks, grūvs, brīžiem roķīgs džezs. Performances caurvij virtuozi ģitāras (Jānis Kalniņš), klavieru (Toms Mikāls), basģitāras un bungu (Kaspars Kurdeko) solo brīži, piepilda Kristīnes teksti, balss dzidrums, siltums un spēks.

Kopā ar Latvijas Radio bigbendu, ģitāristu Aivaru Hermani un taustiņinstrumentālistu Uldi Marhileviču koncerta otrajā daļā klausītāji varēs baudīt džezroka laika mūziku. Ar bigbenda tembrālajām krāsām skanēs grupas "Remix" instrumentālā mūzika un Marhileviča un Hermaņa skaņdarbi no astoņdesmitajos gados izdotajām skaņuplatēm "Uz veselību" un "Naktsmājas".

"Mēs uz brīdi atgriežamies netālā pagātnē. Tieši radio mājā sākās mūsu ansambļa reālā dzīve kā instrumentālajam ansamblim 1985. gadā. Šis projekts ar Latvijas Radio bigbendu ir kā atskats uz to visu, bet tajā pašā laikā tilts uz šodienu. Programmā ir izlase no visiem instrumentālajiem albumiem. Mēs tiešām gribējām ieskicēt to laiku, kas bija vairāk uz džezroka bāzes veidots. Šajā gadījumā tas skanējums ir fantastisks, jo bigbenda plašums, spēks un dinamika to paceļ to pavisam citā līmenī," mūziku raksturo Uldis Marhilevičs.

Skaņdarbus aranžējis bigbenda pianists Viktors Ritovs, kurš "Remix" mūzikā saskata daudz pozitīvisma, humora un ārkārtīgi skaistas melodijas, it sevišķi balādēs. Mūziķi kopā ar brigbendu atskaņos tādus hitus kā "Banānu republika", "Cīņa", "Pilsēta", "Sestdiena" u. c.

Oriģinālās kompozīcijas tapušas laikā, kad Latvijas Radio pēc Maestro Raimonda Paula iniciatīvas tika dibināts ansamblis ar tā brīža spēcīgākajiem jaunajiem instrumentālistiem – pianists Uldis Marhilevičs, ģitārists Aivars Hermanis, bundzinieks Vilnis Krieviņš un basģitārists Jevgēņijs Ščapovs (pēc 1989. gada – Eduards Glotovs).

Video. "Pūt, vējiņos!" uzstāsies Kristīne Prauliņa, "The Soulful Crew", Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis un Latvijas Radio bigbends:Koncertu "Kristīne Prauliņa, Latvijas Radio bigbends un "Remix" hiti" ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko SIA "Lielais Dzintars", plašāka informācija lasāma mājaslapā. Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē.