Nacionālā ierakstu kompānija SKANi Imanta Kalniņa 80. jubilejas gadā izdod albumu, kurā pirmo reizi vienuviet apkopoti visi nozīmīgākie komponista simfoniskie darbi – septiņas simfonijas un trīs koncerti, informē SKANI vadītājs Egīls Šēfers.

Tos papildina arī divas simfoniskās miniatūras, kas guvušas Imanta Kalniņa orķestrālā stila vizītkartes lomu, tai skaitā viens no visu laiku iecienītākajiem komponista darbiem – fināls no mūzikas kinofilmai "Pūt, vējiņi!". Albums ierakstīts sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģentu Atvara Lakstīgalas un Māra Sirmā vadībā, laika posmā no 2014. – 2020.gadam.

Šīs vērienīgais albums ir jau 50. SKANi izdevums kopš ierakstu kompānijas darbības sākuma 2014.gadā.

Piecu disku albumā iekļautas visas septiņas Imanta Kalniņa simfonijas, tai skaitā jau iepriekš SKANi izdotās 4., 5. un 7. simfonijas, kā arī pilnīgi jauni ieskaņojumi 1., 2., 3. un 6. simfonijai. Ieskaņoti visi trīs koncerti, to skaitā jau iepriekš izdotais Koncerts čellam un Koncerts obojai, un pirmo reizi izdotais Koncerts orķestrim, kā arī divas simfoniskās miniatūras – "Santakrusa" un leģendārā fināla daļa no mūzikas kinofilmai "Pūt vējiņi!", ko SKANi izdod pirmo reizi.

"Šis ir viens no ilgi lolotiem albumiem, ko kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri iecerējām jau 2014.gadā, kad sākām strādāt pie SKANi kataloga. Toreiz ķērāmies pie jauna I. Kalniņa 4. simfonijas ieraksta un tūlīt pēc tam sākām saņemt jautājumus no ārvalstu kritiķiem par to, kad būs pieejamas citas simfonijas. Tam sekoja 5. un 7. simfoniju izdevumi un tagad, pateicoties Kultūras Ministrijas atbalstam, varam ar lepnumu teikt – ir izdoti visi Imanta Kalniņa simfoniskie darbi" skaidro Egīls Šēfers, SKANi vadītājs.

Albums no šodienas, 22.janvāra pieejams gan CD formātā, gan visās populārākājās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās visā pasaulē.

SKANi ir vienīgā mūzikas izdevniecība Latvijā ar plašu starptautisku izplatītāju tīklu. Pateicoties sadarbībai ar partneriem ASV, Nīderlandē un Lielbritānijā, SKANi izdotie latviešu mūzikas CD nonāk tirdzniecībā 80 pasaules valstīs, kā arī visās digitālās mūzikas platfromās kā Spotify, iTunes, Amazon Prime un citās. Pērn SKANi albumi sasniedza 300 000 klausītāju lielu auditoriju.

SKANi ir Latvijas Mūzikas informācijas centra zīmols, kas darbojas pateicoties VKKF un Kultūras Ministrijas atbalstam.