Piektdien, 25.novembrī, pulksten 18 Liepājas muzeja filiālē Kungu ielā 24 notiks Andras Manfeldes ceturtās dzeju grāmatas "Poēma ar mammu" (izdevējs apgāds "Dienas grāmata") un Intas Kamparas debijas krājuma "Svilpaunieces" (izdevējs biedrība "Literatūras Kombains") atvēršanas svētki.

Abas literātes dalīsies pārdomās "vai viegli būt dzejniekam?" un ieskicēs nākotnes ieceres. Par muzikālo noskaņu rūpēsies mūziķis Viktors Boks, informē Liepājas muzeja filiāles "Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams"" vadītāja Ieva Dzintare.

Rakstniece Andra Manfelde uzsver, ka grāmata "Poēma ar mammu" ir dzejas cikls, kas stāsta par viņas bērnību, kas pavadīta "Kalniešu" mājās netālu no Kuldīgas. Grāmatā ir atrodami ne tikai tādi svešvārdi un apvidvārdi, kā "kombikorms, kukunis, butele" un citi, bet arī tajā ietvertas atmiņas par dzimtas sievietēm.

"Manas bērnības notikumi, vai tas būtu ceļojums ar ķerru uz autoveikalu vai piena dzeršana no "spaņņa", šie bērnības pieredzējumi sakņojas mūsos visos un dzīves gaitā izaug tieši par tik lieliem un skaistiem kokiem, kur spēj nosēsties paradīzes putni," saka Andra Manfelde.

Savukārt Inta Kampara ir dzejniece, kas dzīvo starp "daudziem kokiem, plašiem klajumiem". Viņas dzeja ir kurzemnieciski tieša, bagātīgi piesātināta ar Kurzemes kolorīto rokrakstu.

Ieeja grāmatu atvēršanas svētkos ir bez maksas. Kā jau ierasts grāmatu atvēršanu svētkos – būs iespēja iegādāties grāmatas par izdevniecības cenām.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.