Ceturtdien, 28.novembrī, Liepājas teātris ar ziediem, kliņģeri un šampanieti sveica izrādes "Stavangera” ansambli par iegūto Latvijas teātru Gada izrādes titulu.

Izrādes ansambli vispirms uzrunāja teātra direktors Herberts Laukšteins, pateicoties par mākslinieku ticību un izturību ērkšķainajā ceļā uz šo sasniegumu – „Spēlmaņu nakts” vēsturē vēl nebijušu sasniegumu, kad par labāko iestudējumu atzīta gan izrāde, gan režisors.

Diemžēl režisors Konstantīns Bogomolovs, kura iestudējumam iepriekšējā vakarā Maskavā bija pirmizrāde, tāpat arī daži aktieri un par labāko kustību konsultanti atzītā Inga Krasovska nebija klāt.

Arī Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks apsveica teātri ar „sasniegtajiem mērķiem, ko paši uzstādījuši”, un atzina, ka teātris šobrīd ir „stiprāks kā jebkad”, par ko Rīgas „kundziņi un dāmiņas”, kas tagad apmeklē katru Liepājas teātra pirmizrādi, liepājniekus apskauž.

Teātra kolektīvam mērs ieteica "saudzēt kapteini", t.i. teātra direktoru.

Kultūras pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Juris Jirgens atcerējās Liepājas teātra iestudējuma panākumus un skatītāju labvēlīgo reakciju Maskavā, taču norādīja, ka „”Stavangera” ir tā olimpiskā zelta medaļa, kas jau ir vēsture”.

Jirgens novēlēja teātrim panākumus starptautiskos festivālos, kā arī sasniegt vēl augstākas virsotnes (par to gādāt savukārt apņēmās Herberts Laukšteins), un solīja nodrošināt pašvaldības atbalstu, lai māksliniekiem būtu iespēja strādāt.

Aktieru vārdā Laura Jeruma (izrādē Kristīne) pateicās teātrim par fantastisko iespēju piedalīties šajā iestudējumā un „paldies Herbertam par Bogomolovu”!

Kā portālam atzina gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, Bogomolova profesionalitāte un ārkārtīgi inteliģentais darba stils patiešām pārsteidzis izrādes ansambli.

Jau vēstīts, ka "Spēlmaņu naktī" šajā gadā triumfēja aktieris Artūrs Skrastiņš, aktrise Elīna Vāne, režisors Konstantīns Bogomolovs un izrāde "Stavangera".

Skrastiņš ir saņēmis balvu par tēlojumu Dailes teātra izrādē "Finita La Comedia", Vāne – par tēlojumu izrādē "Raudupiete", bet Bogomolovs – par izrādi Liepājas teātrī "Stavangera", kas arī atzīta par gada izrādi, raksta LETA.

Kā labākais otrā plāna aktieris "Spēlmaņu nakts" balvu saņēmis nesen aizsaulē aizgājušais Dailes teātra aktieris Harijs Spanovskis.

Balvu par mūža ieguldījumu teātrī saņems aktrise Ligita Dēvica un ASV dzīvojošais režisors Laimonis Siliņš.

Gada kustību māksliniece ir Inga Krasovska, kas strādājusi pie izrādēm "Lukrēcija Bordžija" Liepājas teātrī, "Finita la comedia!" un "Oņegins" Dailes teātrī.

Visi teātra balvas laureāti šaurā lokā tiks sveikti un apbalvoti 16.decembrī plkst.15 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts".

"Spēlmaņu nakts" balvas ierasti pasniedz 23.novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, taču šogad tradicionālā balvu pasniegšanas ceremonija nenotika Zolitūdes traģēdijas dēļ.

Teātra balvas "Spēlmaņu nakts 2013" norises atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.