Sestdien, 18. septembrī, koncertzālē "Lielais dzintars" ar krāšņu koncertprogrammu sava galvenā diriģenta – maestro Gintara Rinkeviča vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris atklāja jauno, nu jau 141. koncertsezonu,  portālu irliepaja.lv informēja Iveta Vēvere, Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību speciāliste. Koncerta īpašā viešņa bija izcilā latviešu vijolniece Paula Šūmane.  


Publika baudīja solistes virtuozitāti Paulas Šūmanes sniegumā vienā no izcilākajiem somu vēlīnā romantisma komponista Žana Sibēliusa skaņdarbiem – Reminora vijolkoncertā. Gintara Rinkeviča lasījumā skanēja arī visu laiku nozīmīgākā krievu komponista Pētera Čaikovska reti atskaņotā simfonija "Manfrēds", ko iedvesmojušas Bairona poēmas un sniegotu Alpu ainavas.
 

Jaunajā sezonā Liepājas Simfoniskais orķestris piedāvās daudz un dažādas programmas ar akcentu uz spožākajiem pašmāju solistiem ar starptautisku vārdu. Jau 1. oktobrī Liepājā un 2. oktobrī Tukumā gaidāma skaista koncertprogramma ar spožo klaviervirtuozu Vestardu Šimku un diriģentu Atvaru Lakstīgalu, kas klausītājiem dos iespēju baudīt gan 19. gadsimta šedevru – Bēthovena Piekto simfoniju, gan arī iepazīt Vestardu Šimku kā komponistu, jo skanēs arī Šimkus radīti klaviersacerējumi ar orķestri.