Klausītāju silti uzņemta sestdien,5.janvārī, “Promenade Hotel” Hika zālē izskanēja cikla "Iededz gaismu" sirsnīgā un emocionālā koncertizrāde “Zem zilās debesu bļodas”.

Latvijas koncertu paspārnē tapušajā programmā līdzdarbojas dziedātāja Ieva Parša, aktieris Gundars Grasbergs, mūziķi Aldis Liepiņš un Edgars Saksons,  režisors un aktieris Uģis Brikmanis, kā arī muzikologs, žurnāla “Mūzikas Saule” redaktors, radio “Klasika” programmu vadītājs, šajā reizē arī komponists un uzveduma dalībnieks Orests Silabriedis.

Liepājā koncertizrāde tika izrādīta sadarbībā ar “Via Cultura” un viesnīcu “Promenade Hotel”.

Pēc uzveduma savos iespaidos ar portāla lasītājiem dalās Orests Silabriedis.

Vai jūsu nelielā komanda, kurā visi esat gan artistiski vārda mākslinieki (pat bundzinieks), gan mūziķi un vokālisti, ar savu priekšnesumu jau esat iepriecinājuši skatītājus un klausītājus daudzviet Latvijā?

Nepavisam ne! Šī ir tikai trešā reize – pirmā reize bija Rīgā, Spīķeru koncertzālē, un 20.decembrī bijām Viļānos. Ar interesi gaidām, vai Latvijas pašvaldības izrādīs vēlmi mūs redzēt un dzirdēt, jo šī programma ir speciāli gatavota tā, lai braukātu apkārt un izrādītu, kur vien iespējams.

Kā jutāties šajā vakarā un šajās telpās?

Vienkārši izcili! Īstenībā māksliniekiem no Liepājas publikas vienmēr ir bail, jo Liepājas publikas nav laipna. Viņa var būt tāda, un var nebūt. Nezinu, vai jūs kaut ko sajutāt, bet man šoreiz emocionāli bija ārkārtīgi laba sajūta, un  manuprāt iecere veidot šo programmu kā draugu tikšanos, izdevās. Es pat teiktu, ka šī bija pirmā īstā reize...

Arī zāle šeit bija izcili piemērota šādai programmai, taču ne tikai – manuprāt šī ir kamermūzikas zāle, par kuru var tikai sapņot, un te pēc iespējas biežāk vajadzētu notikt koncertiem. Tāpēc par to biežāk ir jārunā. Arī radio “Klasika” no savas puses to darīs.

No sirds novēlu, lai šo zāli zinātu visā Latvijā!