Koncertcikla "Iededz gaismu" pēdējais koncerts šogad notiks svētdien, 29.decembrī, pulksten 16 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, Liepājā – koncerts "Gadumijas salonmūzika" ar liepājniekiem labi pazīstamo čellistu Ivaru Bezprozvanovu un pianistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoru Aldi Liepiņu. Jāatzīst, ka ar šo koncertu noslēgsies ne tikai šī gada koncertcikls, bet koncertcikls "Iededz gaismu" vispār, informē koncertcikla sabiedrisko attiecību  koordinatore Anna Paula Pujēna.

Jau 10 gadus koncertcikls "Iededz gaismu" aicina liepājniekus un pilsētas viesus rudens un ziemas tumšajos mēnešos iedegt gaismu kamermūzikas un džeza koncertos. Gadu laikā koncertcikls ir ieviesis Liepājā kamermūziku un mazās formas mūzikas pasākumus kā normu, un savu sākotnējo misiju – piedāvāt klasisko mūziku kamerformātā, kas pirms 10 gadiem bija tukša niša, koncertcikls ir izpildījis. Šo gadu laikā Liepājā ir uzbūvēta koncertzāle ar lielisku kamerzāli, nupat līdzās viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālei ir pievienojusies arī mākslas galerijas "Romas dārzs" Berči zāle kā brīnišķīga kamermūzikas koncertvieta, un šodien ir vairākas organizācijas, kas piedāvā kameržanra koncertus Liepājā.

Koncertcikla rīkotāji "Via Cultura", kas Liepājā pazīstami arī kā festivāla "Via Baltica" un Liepājas Ērģeļmūzikas festivāla rīkotāji, ir priecīgi par padarīto darbu un ir gatavi jauniem izaicinājumiem.

Tomēr pirms atvadīties, gada pēdējā nedēļas nogalē "Via Cultura" aicina uz koncertcikla "Iededz gaismu" pēdējo koncertu ar čellistu Ivaru Bezprozvanovu un pianistu Aldi Liepiņu. Koncerta "Gadumijas salonmūzika" programmā dzirdēsim tādu izcilu komponistu kā 18. gadsimta otrās puses itāļu komponista Luidži Bokerīnī, impresionista Morisa Ravela, romantisma pārstāvju Kārļa Marijas Vēbera, Gabriela Forē, Fēliksa Mendelszona–Bartoldi, Johana Strausa, Pētera Čaikovska un Franca Šūberta, kā arī Jāzepa Vītola laikabiedra krievu komponista Aleksandra Glazunova skaņdarbus.

Ivars Bezprozvanovs ir nozīmīga personība uz Latvijas mūzikas skatuves. Viņa radošā bilance apliecina patiesu veltīšanos mūzikai – tie ir tūkstoši operu un baleta izrāžu, simti kamermūzikas koncertu, desmiti solo ar orķestri. Viņš ir absolvējis prof. Eleonoras Testeļecas čella klasi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA). Kopš 1997. gada ir Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas otrais koncertmeistars. Strādā arī par E. Dārziņa mūzikas vidusskolas pedagogu. Kā kameransambļu dalībnieks koncertējis Vācijā, Čehijā, Lielbritānijā, Zviedrijā, ASV un Kanādā. Interpretējis vairākas solo programmas. 2007. gadā saņēmis AS "Latvijas Gāze" Gada balvu operai kā sezonas labākais orķestra mākslinieks. Liepājniekiem viņš jau ir pazīstams, uzstājoties festivālā „Via Baltica" duetā ar Lieni Circeni. Šogad Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotajā festivālā "Liepājas vasara" čellists aizvadīja savus jubilejas koncertus.

Pianists Aldis Liepiņš kopš 1990. gada ir JVLMA mācībspēks Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā. Sniedzis meistarklases Berlīnes Mākslu universitātē, Enshedes konservatorijā Nīderlandē, Grācas Mūzikas un teātra augstskolā Austrijā un citur. Pianists darbojies Latvijas Filharmonijas Klavieru trio (1992–1999) kopā ar vijolnieku Jāni Bulavu un čellistu Leonu Veldri. Ar šo kolektīvu sniegti koncerti Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Izraēlā, Japānā, Francijā, Polijā un Krievijā. Sadarbojas ar izciliem Latvijas dziedātājiem Ievu Paršu, Kristīni Gailīti, Krišjāni Norveli, Viesturu Jansonu. Radoša sadarbība izveidojusies ar Latvijas Radio kori tādos nozīmīgos projektos kā Radio tiešraižu koncertcikls "Četri gadalaiki četros Latvijas novados" un citi. Aldis Liepiņš ir daudzu latviešu komponistu (P. Vaska, M. Einfeldes, J. Karlsona, V. Šmīdberga, A. Dzenīša, Im. Zemzara u.c.) skaņdarbu pirmatskaņotājs.

Biļetes uz koncertu "Gadumijas salonmūzika" nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā bilesuparadize.lv (ej.uz./viacultura). Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem ir 30% atlaide. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja ir bez maksas.

Koncertciklu finansiāli atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Plašāka informācija: www.viacultura.lv, kā arī fb.com/ViaCulturaLV.