Koru olimpiādes priekšpēdēja dienā pie Zelta medaļas tika Ilzes Valces diriģētais Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atblass”. Kopā Liepājai – piecas medaļas un čempiona tituls.

Piektdienas, 18.jūlija, vēlā vakarā “Arēnā Rīga” noslēdzās  trešā un pēdējā Pasaules koru olimpiādes apbalvošanas ceremonija, kurā “Pasaules koru olimpiādes 2014” čempiona titulu un trofeju saņēma vēl divi Latvijas kori – Jelgavas 4.vidusskolas bērnu koris un “Anima Solla” no Rīgas.

Savukārt Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” (diriģente Ilze Valce), lai gan čempiona titulu neieguva, tomēr Zelta medaļu izcīnīja.

Līdz ar to 8.Pasaules koru olimpiādē Liepājas kori „INTIS”, „Aija”, „Laiks”, “Atbalss” un E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas meiteņu koris kopā izcīnījuši vienu zelta, četras sudraba medaļas un vienu čempiona titulu.

Pasaules koru olimpiādes čempiona titulu izcīnīja tikai viens no Liepājas koriem – E.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas meiteņu koris diriģenta Andra Kontauta vadībā.

Sieviešu koru sacensībās čempionu kategorijā sudraba medaļu izcīnīja sieviešu koris „Aija” (diriģente Gunta Vite), bet jaukto koru grupā sudraba medaļas ieguva koris „Laiks” (diriģente Ilze Balode) un jauktais koris „INTIS” (diriģente Ilze Valce). „INTIS” izcīnīja arī otru sudraba medaļu – sakrālās mūzikas ar pavadījumu grupā.

Otrajā apbalvošanas ceremonijā sudraba diploms tika arī Nīcas skolēnu korim (diriģente Līga Amerika-Ansiņa), kas cīnījās nevis čempionu kategorijā, bet atklātajā konkursā.