Rīgā, Ventspilī un Liepājā no 7.oktobra līdz 22.oktobrim noritēs festivāls "Zelta maska Latvijā", aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Marina Nasardinova.

Tā laikā interesenti varēs noskatīties trīs baleta un trīs teātra izrādes, tāpat būs redzams iestudējums bērniem. Festivāla laikā notiks meistarklases, diskusijas un radošās tikšanās.

Nasardinova atzīmēja, ka festivāls, kurš zināmu iemeslu dēļ ir pārcelts no 2020.gada rudens, nav zaudējis nevienu no paredzētājām izrādēm. Tā programma ir paplašināta, proti, Latvijas publikai būs iespēja noskatīties 2020./2021.gada Maskavas teātra izstādi, kuru iestudēja režisors Alvis Hermanis - "Gorbačovs".

Pasākuma rīkotāju pārstāve norādīja, ka "Zelta maskas Latvijā" programma atspoguļo visu plašo teātra mākslas spektru, kas priecējis festivāla skatītājus kopš 2006.gada. Tajā rasta vieta baleta klasikai un laikmetīgajai horeogrāfijai, kanonisku tekstu lasījumam, mūsdienu dramaturģijai un bērnu teātrim. Neviena programmā iekļautā izrāde nav nejaušība - katrs iestudējums izpelnījies Krievijas Nacionālās teātra balvas ekspertu atzinību, un tos ir izvēlējusies "Zelta maskas Latvijā" ekspertu padome.

Paredzēts, ka festivāla laikā tiks godināts latviešu scenogrāfu Andri Freibergu, kuram 2021.gadā tika piešķirta "Zelta Maskas" speciālbalva "Par izcilu ieguldījumu teātra mākslas attīstībā".

Visas 2020.gadā iegādātās biļetes ir derīgas, informāciju par jauniem izrāžu norises laikiem un to apmeklēšanas nosacījumiem var iegūt mājaslapā "goldenmask.lv".