No. 30. oktobra līdz 9. novembrim Rīgā, Liepājā un Ventspilī norisināsies tradicionālais teātra festivāls „Zelta Maska Latvijā” ar labāko Maskavas teātru piedalīšanos.

Labākie Maskavas teātri jums parādīs aizvadītās sezonas interesantākās izrādes. Slavenā „Tabakerka” (Oļega Tabakova vadītais teātris) piedāvā divas šā brīža ļoti aktuālā režisora Konstantīna Bogomolova izrādes - „Vecākais dēls” un „Vilki un aitas”. „Vecākajā dēlā” spīdoši tēlo Rīgas intelektuāļu iecienītais Jurijs Čursins. Vampilova pazīstamajā sižetā parādās jaunas jēgas un aizkustinošas melodrāmas vietā skatītājiem tiek piedāvāta skarbs un ļoti aktuāls stāsts par vienaldzību un vientulību un vienlaikus arī vienīgās iespējamās zāles pret to. Hrestomātiskajā Ostrovska lugā „Vilki un aitas” Bogomolovs spējis atrast atbildes uz daudziem mūsdienu Krievijā aktuāliem jautājumiem. Un, kā vērtē kritiķi, radījis, iespējams, vienu no spilgtākajām un atmiņā paliekošākajām šīs sezonas izrādēm.

A. Čehova Maskavas Dailes teātris rīdziniekiem parādīs savu lielu kņadu izraisījušo pirmizrādi - „Vasu Žeļeznovu” ar Marinu Golubu galvenajā lomā. Gorkija luga par ģimenes kaislību un biznesa interešu dramatisko savīšanos sasaucas ar mūsdienām. Bet aktrises darbs ir vienkārši satriecošs.

J. Vahtangova teātris festivāla programmu iekrāsos ar sava galvenā režisora Rima Tumina jaunāko uzvedumu - „Vējš papelēs”, kurā piedalās Vladimirs Vdovičenkovs, Maksims Suhanovs un Vladimirs Simonovs. Šajā izrādē var izbaudīt oriģinālu sižetu, spraigus dialogus, režisora ironiju un izsmalcinātu aktieru spēli.

Krievijas Akadēmiskais jauniešu teātris piedāvā cita lietuviešu teātra skolas talantīgā režisora Mindauga Karbauska izrādi „Neizšķirts ilgs tikai mirkli”. Stāsts par Ābrama Lipmana un viņa bērnu dzīvi un nāvi geto pastāstīts ar bībelisku svinīgumu un tīrumu. Bez sentimenta un asarām. Un varbūt tāpēc tā šķiet īpaši griezīga.

Permas teātris „У Моста” Ventspilī parādīs savu plašu ažiotāžu izraisījušo izrādi „Klibais no Inišmānas salas” pēc Martina Makdonaha lugas. Izvēlīgajā Maskavas publikā šis darbs izraisīja sajūsmas pilnas atsauksmes, kā arī saņēma festivāla „Zelta Maska 2010” žūrijas īpašo balvu.

Pašiem mazākajiem Rīgas un Liepājas skatītājiem festivālā „Zelta maska Latvijā” tiks demonstrēta izrāde „Kaķis, kurš staigāja, kur pašam tīk”, ko Krievijas Akadēmiskais jauniešu teātris uzvedis projekta „Jaunie režisori – bērniem” ietvaros.

Biļetes visu teātru kasēs un „Biļešu paradīzes” tīklā, www.bilesuparadize.lv
Festivāla ģenerālie partneris – Rietumu banka un kompānija Severstaļ.
Festivālu atbalsta Kultūras ministrija, Rīgas dome, Liepājas dome, Ventspils dome, VKKF u.c.