Kultūrvēsturiski izzinošā cikla "MARKABE" trešais pasākums notiks 22.augustā pulksten 18 Maras muižā. Šī pasākuma tēma – baroks, informē "Liepaja Music" projektu vadītāja Irita Kalēja.

Vasaras baroka brīvdabas koncertā skanēs A. Vivaldi, J. S. Baha, T. Albinoni, J. F. Faša, Dž Torelli, J. V. Hertela un J. B. G. Nerudas koncerti trompetei ar stīgu kvarteta un klavesīna pavadījumu. Kā solisti koncertā uzstāsies trompetisti Jānis Ivuškāns un Mārtiņš Zujs. Stīgu kvarteta sastāvā būs Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – vijolnieces Ērika Hrustaļova, Annija Endija Kolerta, altiste Baiba Bergmane, kontrabasists Raitis Eleris. Savukārt klavesīna virtuozos pavadījumus atskaņos Edgars Tomševics.

Pirms un pēc brīvdabas koncerta pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot nesen restaurēto Maras muižu, kas atrodas Turlavas pagastā, Kuldīgas novadā. Muižas kungu pils ir celta 1750.gadā kā tipiska baroka ēka. Unikāla ir ne tikai līdz mūsdienām saglabājusies celtne, bet arī senie, 16. gadsimta Livonijas laika pamati ar velvētajām pagraba telpām uz kuriem muiža uzbūvēta. Maras muiža ir Kurzemes un Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums, par ko liecina labi saglabājušies arhitektoniskie elementi – autentiskais kungu mājas plānojums, telpu izkārtojums anfilādē, koka grīdas un greznās kāpnes, kamīns un vairākas krāsnis. Maras muižā saglabātais priekšnama kamīns ir ražots Kurzemē un papildināts ar Kuldīgas Hansa Schöna keramikas darbnīcās 1870. – 1880. gados tapušo bareljefu.

Pasākuma dalības maksa apmeklētājiem  ir 12 eiro ar iespējamu galdiņu rezervāciju. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 26376974. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots.

Digitāla ekskursija Maras muižā pieejama www.marasmanor.info.
Papildus informācijai: www.facebook.com/events/267573261153318/