Sestdien, 4. novembrī, Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvalde aicina uz nozīmīgiem novada amatiermākslas kolektīvu pasākumiem – koru koncertu "Kopā augšup Latvijai" Priekulē, jauktā kora "Kazdanga" 35 gadu jubilejas koncertu Kazdangā un VPDK "Nīca" 30 gadu jubilejas koncertu Nīcā, portālu informēja Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Priekules kultūras namā pulksten 16 ar koru koncertu "Kopā augšup Latvijai" ieskandinās Latvijas jubilejas mēnesi, Priekules sieviešu korim savās mājās aicinot piedalīties korus no tuvākas un tālākas apkārtnes. Koncertā piedalīsies: Priekules sieviešu koris "Priekule", Grobiņas jauktais koris "Vēl", Nīcas vīru koris, Nīcas sieviešu koris, Brocēnu KC vīru koris un Liepājas TMKC jauktais koris "Līva".


"Latvijas svētku mēnesi Priekulē tradicionāli ieskandinām ar kora dziesmām. Šogad iedvesmojamies no Dziesmu svētku kopābūšanas un kopā sadziedāšanās, tāpēc priecājamies uzņemt dziesmu draugus gan no mūsu novada, gan kaimiņu novadiem," dalās Priekules kultūras pasākumu organizatore Rigonda Džeriņa.

Savukārt pulksten 18 Kazdangas kultūras centrā jauktais koris "Kazdanga" svinēs savas pastāvēšanas 35. jubileju ar koncertu "Pilns mīlestības laiks". Koncertā piedalīsies:  jauktais koris "Kazdanga", pūtēju orķestris "Kazdanga", Cīravas jauktais koris, sieviešu koris "Gaisma" un jauniešu koris "Lai top" no Kuldīgas, Aizputes vīru vokālais ansamblis "Kurši", Skrundas sieviešu vokālais ansamblis "Romance", viesmākslinieki Ieva Knapše, Justs Ūdris, Ance Jankovska un Andris Moskus, kā arī gaidāms pārsteigums no kora Liepājas draugiem.

"Šogad korim brīnišķīga jubileja – 35 gadi kopā muzicējot, draudzējoties, ceļojot un sildot klausītāju sirdis. Mēs priecājamies un lepojamies ar šo notikumu, tāpēc vēlamies vienoties dziesmā ar mūsu mīļiem draugiem, radot sirsnīgu koncertu. Kazdangas jauktais koris ir koris, kas ir mūžīgā kustībā, mainībā un ir gatavs visdažādākajām avantūrām. Par to kora dalībnieki ir pateicīgi uzņēmīgajai un radošajai kora diriģentei Janai Paipa," par kori stāsta Kazdangas kultūras pasākumu organizatore Inese Birkenfelde.

Arī Nīcas kultūras namā pulksten 18 vidējās paaudzes deju kolektīvs "Nīca" atzīmēs 30 gadu jubileju koncertā "Nīcenieka dejotprieks", piedaloties VPDK "Nīca", VPDK "Ance", VPDK "Vērgalīte" un VPDK "Vartava".

"Vēlamies īpaši izcelt mūsu kolektīva dzinējspēku un vadītāju Marutu Dzērvi .Viņa ir bijusi kopā ar VPDK "Nīca" jau kopš pašiem pirmsākumiem, kopš 1993. gada. Tik daudz dalībnieku par nedejotājiem ir kļuvuši par dejotājiem un guvuši prieku, ko sniedz tautu dejas. Maruta ir tas kodols, kurš spēj vienot kolektīvu vienam ritmam, lai arī dalībnieki ir tik dažādi. Mēs uzskatām, ka Maruta ir sava amata profesionāle augstākajā līmenī. Viņas spēja iedziļināties  jebkurā dejā, tās detaļās, izpētīt visu – gan tās izcelsmi, autora domu, ideju, izpildījumu, noformējumu. Mēs nekad neko nedejojam tāpat vien, visam ir sava doma un stāsts," par kolektīva vadītāju pārdomās dalās VPDK "Nīca" dejotāji.

Visi koncerti apmeklējami bez maksas.