Liepājas muzejs ieguvis vērtīgu jaunieguvumu  –  19.gadsimta beigās Vācijas firmā "Römhildt Weimar" ražotas klavieres, ko savulaik kāda Liepājas ģimene iegādājusies Hermana Kūna mūzikas veikalā, Liepājā, Graudu ielā 12. Par to liecina zem klavieru vāka piestiprinātā plāksnīte "Depot Hemrna Kuhn, Libau", informē Liepājas muzeja galvenā krājuma glabātāja Rita Krūmiņa.

Kopā ar "Römhildt Weimar" firmas klavierēm muzejs ieguvis arī klavieru krēslu un nošu plauktiņu, kā arī 27 nošu burtnīcas, no kurām savulaik spēlējusi klavieru bijusī īpašniece Veronika Andersone (dzimusi Pērkone).

Liepājniece Veronika Andersone dzimusi 1902.gadā, pēckara gados strādājusi Liepājas 10. septiņgadīgajā skolā par mūzikas skolotāju, mirusi 1983.gada 7.oktobrī, apglabāta Liepājas Centrālkapos.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem klavieres būs iespēja apskatīt topošajā interjera muzeja otrajā stāvā Kungu ielā 24, kas saistīts ar ēkas vēlāka laika izbūvi.

Liepājas muzejs sadarbībā ar arhitekti Liesmu Markovu jau vairākus gadus strādā pie interjera muzeja izveides un iekārtošanas, lai liepājniekiem un pilsētas viesiem būtu iespēja atgriezties pagātnē.

Kā jau iepriekš ziņots, pašlaik nams Kungu ielā 24 piedzīvo savu renesansi jeb atjaunotni. Paredzēts, ka 2021. gadā šeit atvērs pirmo 17. – 19. gs. interjera muzeju Liepājā.