Inga Insberga "Žirafes".Sākot ar ceturtdienu, 16. septembri Liepājas muzeja Kūrmājas pr. 16/18 pirmā stāva anfilādē tiks atvērta Ventspils mākslinieku kopizstāde “Ciemmaiz”, kas nu jau ceturto reizi plānota kā Ventspils mākslinieku darbu parāde un radoša atbilde liepājnieku izstādēm Ventspilī, portālu irliepaja.lv informēja Ieva Dzintare, Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.
 
Izstādes nosaukumam izvēlētais vārds  “Ciemmaiz” ir kā asprātīga un precīza atsauce gan uz ciemošanās faktu kā tādu, gan tāmnieku izloksnei raksturīgo izrunu un rakstību, gan teikumu: “Ciēmmaize izcep drumstliņkūk, tas būs labs līdzjemšne!” (ciemmaizei izcep drumstaliņkūku, tas būs labs līdzņemšanai).

Izstādē “Ciemmaiz” arī šoreiz piedalīsies Ventspils mākslinieki – Sarmīte Caune, Mārīte Kluša, Jeļena Baranovska, Rita Blaževiča, Boriss Moisejevs, Līva Ozoliņa, Ieva Rupenheite, Olga Šilova, Anna Orniņa, Laimdota Junkara, Jānis Kupčs, Pauls Spridzāns, novadnieki Zīle Ozoliņa – Šneidere, Sindija Mačtama, Edvīns Krūmiņš un Reinis Gailītis.

Kopš pēdējās viesošanās Liepājas muzejā un izstādes “Tikšanās anfilādē” 2017.  gadā autoru loks ir audzis, jo mākslinieku kopizstādēs tagad piedalās arī Inga Insberga, Marfa, Janeta Liepājniece un Anita Birzgale, kā arī dzimtajā Ventspilī atgriezusies pazīstamās Talsu “Krūmu” grupas dalībniece Gunta Kalsere.

Ventspilnieku kopizstādes raksturo demokrātiska attieksme pret autoru veikumu, līdzās pastāvot gan tradicionālā reālisma manierē risinātiem darbiem, gan izteikti laikmetīgiem meklējumiem modernisma valodā.

Izstāde “Ciemmaiz”Liepājas muzejā būs aplūkojama līdz 31.oktobrim.