Sākot ar ceturtdienu, 12. augustu, Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē būs skatāma mākslinieka Pētera Taukuļa personālizstāde "Skices". Izstādes darbu kompozīcijās sastapsimies ar dabas tēliem, cilvēku figūrām, seju atveidiem, ģeometrisku formu apvienojumiem, pašportretiem un kolāžām, kas atspoguļoti māksliniekam raksturīgajā – tīrtoņu krāsu gammas izteiksmē, un stilistiski izturētā, dažādu tehnisko risinājumu apvienojumā.

Mākslinieks par muzejā gaidāmo personālizstādi "Skices" pauž: "Cilvēka dzīve ir skice, uzmetums, kas nekad nav pabeigts. Atšķirībā no dzīvnieka, cilvēks nav piesaistīts konkrētam izturēšanās veidam, cilvēkam ir jāpieņem lēmumi. Tas ir gan mūsu vājums, jo nākotne kļūst neskaidra, gan arī mūsu spēks, jo dod mums iespēju mainīties un rīkoties.

Tikpat dažāda un mainīga ir arī māksla un cilvēka radītā kultūra. Jau Leonardo parādīja to savā mākslā caur nepabeigtību - praktiski visi viņa darbi nav pabeigti līdz galam. Katram māksliniekam pašam jāizvēlas savas tēmas un mērķi mākslā un es esmu izvēlējies vērot un atspoguļot dzīvi kā skici, nepabeigtu uzmetumu, nepārtrauktu mainību, plūdumu."

Pēteris Taukulis (1958) ir liepājnieks, kura ceļš līdz mākslinieka statusam raksturojams kā garš un dažādu dzīves pieredžu izraibināts. Bijis strādnieks ostā, strādājis Liepājas Metalurgā, mežcirtējs, restaurators, mākslinieks - noformētājs, brīvmākslinieks un pat mākslas vēstures skolotājs. Taču kopš 1990. gada ir mākslinieks, kurš aktīvi iekļaujas Latvijas mākslas dzīves norisēs un sarīkojis daudzas personālizstādes Rīgā, Liepājā un citās Latvijas pilsētās.

Pēteris Taukulis mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, mākslas bakalaura grādu ieguvis Liepājas Pedagoģiskajā augstskolā. Piedalījies vairāk nekā 30 kopizstādēs Latvijā un ārzemēs, veidojis 17 personālizstādes, tostarp Ventspils Brīvdabas muzejā, Laicīgās mākslas galerijā "K. Māksla", Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, galerijā "Ledus pagrabs" Valmierā, J. Rozentāla muzejā Saldū, galerijā "Bastejs" Rīgā, Liepājas muzejā. Ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs un 2003. gada izstāde Latvijas Mākslinieku savienības galerijā nominēta Gada balvai par radoši veiksmīgāko personālizstādi.

Pētera Taukuļa izstāde "Skices" Liepājas muzejā būs aplūkojama līdz 3.oktobrim, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

Atgādinām, ka muzejs, sniedzot pakalpojumus apmeklētājiem, vadās no Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumu Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" aktuālās redakcijas prasībām, kas paredz: Muzeju var apmeklēt tikai individuāli apmeklētāji vai vienas mājsaimniecības locekļi.

Atrodoties muzejā, jālieto sejas un deguna maska. Apmeklējuma laikā ir jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem, jāseko informācijai vizuālajās norādēs, kā arī jāievēro personāla norādījumi.

Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.