Paralēli ikdienas darbam muzeja speciālisti nopietni gatavojas Liepājas muzeja 90.jubilejai, kas ar plašu Dienvidkurzemes etnogrāfijas izstādi tiks svinēta 30.novembrī.

Kā portālu informēja muzeja direktores vietniece krājuma darbā Guna Dancīte, par godu muzeja jubilejai būs skatāma plaša Dienvidkurzemes etnogrāfijas izstāde.

Kā pastāstīja Dancīte, jubilejas izstādi gatavo darba grupa – muzeja zinātniskās padomes locekļi kultūrvēstures nodaļas vadītājas Uļjanas Gintneres vadībā.

Izstādē, kas tiks iekārtota vairākās muzeja pagrabstāva telpās, paredzēts parādīt Dienvidkurzemes sētu no dažādiem aspektiem – tur būs gan kalēja darbnīca un podnieka darbnīca, rija, mantu klēts, pirts. Īpaši tiks rādīta auduma tapšana – no aitas līdz gatavam tērpam. Tāpat ekspozīcijā būs atspoguļots viens no galvenajiem godu notikumiem – kāzas.

Kā pastāstīja Dancīte, kuras pārziņā ir rijas iekārtošana, abas ar kolēģi konsultējušās ar Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja speciālistiem, lai labāk izprastu, ko noteikti vajadzētu parādīt, arī kam bija domāta rija, kāda tā bija tieši Kurzemē un ar ko atšķīrās no rijām citviet Latvijā. Pārsteigums bijis, ka arī Kurzemē rija izmantota ne tikai graudu, bet arī linu žāvēšanai, un ka šī kultūra bijusi raksturīga arī Dienvidkurzemei.

Veidojot izstādi, paredzēts izmantot plašo muzeja etnogrāfijas kolekciju, kuras pamatu veido muzeja dibinātāja un ilggadējā direktora Jāņa Sudmaļa mērķtiecīgais darbs ekspedīcijās. Jubilejas izstāde zināmā mērā iecerēta arī par godu Jānim Sudmalim un viņa redzējumam uz muzeja pirmsākumiem.

Kā Latvijas Radio izteikusies muzeja direktore Dace Kārkla, jubilejas izstādes noformēšanai pieaicināts viens no neordinārākajiem latviešu jaunajiem māksliniekiem Kristians Brekte.

Muzejs arī cer izdot arī nelielu jubilejas atklātņu komplektu par ēku Kūrmājas prospektā 16, ko 1935.gadā muzeja vajadzībām iegādājās Liepājas pilsētas valde.

Portāls jau informēja, ka izstādi ar 2000 eiro lielu finansējumu atbalstījis arī Kultūrkapitāla fonds.