Ceturtdien, 19. janvārī, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) direktore Inga Auziņa atklāja skolas jaunbūves Alejas ielas 18 izstāžu zāli un vienlaikus gandrīz trīsdesmit LMMDV pedagogu darbu kopizstādi.


Izstādē savus jaunākos un arī ne tik jaunus darbus rāda Egons Perševics, Brigita Pomerante, Māra Straume, Ieva Rubeze, Jānis Blunavs, Laura Dzērve, Dace Jegorova-Strazdiņa, Vineta Trumpeniece, Linda Vilka, Agnese Kaupere, Ilze Karlsone, Andris Millers, Solvita Bruže, Andris Garokalns, Toms Vītols, Guntis Jekste, Laine Kinstlere, Dita Lesiņa, Dzintra Budovska, Guntars Ošenieks, Krista Dintere, Milana Felicija Semjonova, Zane Bluķe, Guna Poga, Aigars Hibneris, Kristians Brekte un Ieva Epnere.


Izstādē šoreiz nav piedalījušies gluži visi skolas pedagogi, taču tagad, kad skolai ir pati sava un pilsētai – vēl viena izstāžu zāle, skaidrs, ka izstādes tajā notiks regulāri un tie pedagogi, kuri šoreiz vēl nebija gatavi, noteikti pārsteigs kolēģus un audzēkņus citā reizē.


Izstādes atklāšana bija plaši apmeklēta, bet iegriezties Alejas ielā 18 aicināti visi interesenti, jo LMMDV pedagogu darbu daudzveidība pārsteigs ikvienu izstādes apmeklētāju. Ekspozīcijā skatāmi foto un dizaina darbi, gleznas, stikla, metāla un terakotas darbi, grāmatu dizains un ilustrācijas, skaņas kompozīcijas, rotas, tekstilmākslas, keramikas un citās tehnikās realizēti mākslas darbi.


Pēc izstādes atklāšanas norisinājās saruna ar laikmetīgās mākslas kolekcionāru un izstāžu kuratoru Māri Vītolu par tēmu "Kas nosaka mākslas vērtību". Mākslas darbu tirgus Latvijā un pasaulē – specifika, likumsakarības un īpatnības.