Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) trešdien, 15.janvārī, mākslas galerijā "Romas dārzs" pulksten 17 atklās Multimediju dizaina nodaļas audzēkņu darbu izstādi "BAŽAS_GTVS.mmd".


Izstādes nosaukums zīmīgi atgādina titulus, kādos multimediju nodaļas audzēkņi nereti nodēvē savus failus, kad steigā ir jānodod kāds skolas uzdevums. Tā ir pašironija par uztraukumu un nemieru, kas parasti pavada šo steigu. Bažas ir neatņemama mūsdienu mainīgās un straujās pasaules sastāvdaļa. Nemiers, ko rada neparedzamā nākotne un neveiksmju iespējamība, var mūs nomākt un paralizēt. Ar šādu bezcerības sajūtu bieži sastopas tieši jaunieši, jo viņu dzīves izvēlēm ir uzlikta īpaši liela nozīme. Varbūt šo stāvokli var pārvarēt, ja uztraukums kļūst par izejas punktu jaunradei?

Izstādē būs apskatāmi topošo multimediju speciālistu darbi, kuros viņi ir mēģinājuši savas bažas transformēt mākslā. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt jauniešu veidotas instalācijas, filmas, mūzikas video un animācijas, kas dažādos veidos apspēlē problēmas, kuras satrauc jaunos māksliniekus gan ikdienas, gan pasaules līmenī. Liela daļa no darbiem ir speciāli veidoti izstādei, taču būs apskatāmi arī vairāki pēdējo gadu kvalifikācijas darbi, kā arī citi audiovizuāli objekti, kas tapuši mācību ietvaros.

Atklāšanas pasākumā būs iespēja tikties ar jaunajiem māksliniekiem un viņu skolotājiem, kā arī vērot LMMDV audzēkņu veidotu mākslas performanci un baudīt muzikālu priekšnesumu.

Informācijai: multimediju dizaina izglītības programmas audzēkņi māčibu procesā padziļināti apgūst jaunos medijus. Programma sagatavo multimediju projektu maketētājus. Jaunieši iegūst nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas radošam darbam ar digitālajām tehnoloģijām, foto un video darbu veidošanā, interneta vidē, drukas darbu veidošanā, kā arī attīsta mūsdienīgu radošo pasaules uzskatu un domāšanu.

Absolvējot LMMDV, audzēkņiem ir plašas iespējas pilnveidot savas zināšanas Latvijas Mākslas akadēmijā, Liepājas Universitātes Jauno mediju programmā, Kultūras akadēmijā, mākslas augstskolās Eiropā, un kļūt par labu palīgu dizaina, reklāmas, animācijas, filmu u.c. studijās.