Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" ir magnēts gan skatītājiem, gan arī mūziķiem, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis.

"Jāsaka liels paldies pilsētai par to, ka krīzes apstākļos tika pieņemts lēmums uzcelt koncertzāli "Lielais dzintars"," sacīja Lipskis. "Tieši koncertzāle ir faktors, kas palīdz piesaistīt pasaules līmeņa māksliniekus."

Viņš uzsvēra, ka koncertzāles augstā kvalitāte kalpo kā pašreklāma, profesionāļiem satiekoties un sarunājoties koncertos un festivālos visā pasaulē.

"Vēsts aiziet caur profesionāļiem, un reputācija palīdz Liepājai viegli piesaistīt arvien vairāk izcilus māksliniekus," sacīja Lipskis.

Kā ziņots, 27. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu 9.martā atklās pasaulslavenais čellists Miša Maiskis kopā ar Liepājas simfonisko orķestri tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā.

"Miša Maiskis daudziem pasaules festivāliem ir kā etalons – ja viņš tur ir, tad tas ir izcils festivāls," sacīja Lipskis.

Vienlaikus, Liepājas simfoniskā orķestra direktors uzsvēra, ka Latvijas sabiedrībai vajadzētu vairāk novērtēt pašmāju talantus.

"Tas, ka viņi ir tuvu, reizēm liedz saredzēt to, cik viņi ir lieli," sacīja Lipskis, piebilstot, ka festivālā šogad uzstāsies arī "Sinfonietta Rīga," valsts akadēmiskais koris "Latvija" un Vestards Šimkus.