Liepājniece, dažādu balvu ieguvēja Līga Ķempe īsi pirms Ziemassvētkiem pārsteidza draugus, aicinot uz "Darbnīcu" saņemt dāvanu – kalendāru 2015. gadam "Zīmuļdarbu koncerts”.

"Ziemassvētku vecis šogad ir sagādājis milzīgu dāvanu man, un esmu tik priecīga, ka varu ar to padalīties!" – draugiem facebook.com rakstīja Līga.

Tie, kas šo ziņojumu saņēma un nebija slinki aiziet līdz kafejnīcai tika pie milzīga, skaista sienas kalendāra 2015. gadam, kas piepildīts ar mākslinieces darbu reprodukcijām – ilustrācijām Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora dziesmām.

Radīt šos darbus mākslinieci iedvesmojis vispirms jau pašas dēls Kajs, viens no kora zēniem, tāpat meita, kas arī pieprot flautas un klavierspēli.

Un nu, kā saka pati māksliniece, Dziesmu svētki visa gada garumā nodrošināti!

Novembrī Līga savas ēteriskās "zīmuļgleznas" (Līgas māsa Indra dots apzīmējums, jo “māsa gleznojusi ar parasto zīmulīti, tie ir gleznieciski zīmējumi, vairāk nekā zīmējumi") dažas nedēļas bija izstādījusi tepat, “Darbnīcā”, un daudzi, kas šā cikla darbus aplūkoja Liepājā vai pirms un pēc tam izstādēs Rīgā droši vien būtu priecīgi par šādu kalendāru. Diemžēl, lai arī "Zīmuļdarbu koncerta" kalendāra tirāža ir tūkstoš divsimt eksemplāri, par naudu to nopirkt nevar.

Kā stāsta Līga, kalendāra izdošana bijusi iespējama tikai apvienojoties vairākām ieinteresētām pusēm, un galvenokārt jau kompānijas „Veiters” vēlmei sagādāt oriģinālu dāvanu saviem darbiniekiem Ziemasssvētkos. Šāds projekts tiek īstenots trešo gadu, un Līga ir trešā māksliniece, ko pamanīja, novērtēja un uzrunāja „Veiters”. Tāpat kalendārtā ieinteresētas bijušas arī citas kompānijas – "Papyrus”, "Mellis grupa”, "Heidelberg” un poligrāfijas specefektu meistari "Vieta”, kā arī daudzi citi atbalstītāji.