Liepājas teātris sestdien, 10. septembrī, dosies uz Rīgu, lai Teātra mājā "Zirgu pasts" parādītu savu iestudējumu "Vilki". Izrādi Liepājas teātrī iestudējis režisors Toms Treinis, to veidojot pēc dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces lugas, kas īpaši tika rakstīta Liepājas teātrim.


Teātrī gadījumi, kad luga tapusi, iedvesmojoties no aktieriem, nemaz nav tik bieži, bet šis ir šāds gadījums, jo tieši šie trīs paaudžu aktieri, kuri piedalās izrādē – Edgars Pujāts, Sandis Pēcis un Artūrs Irbe – kalpojuši par iedvesmas avotu dramaturģei, strādājot pie lugas, vēsta teātris.


Rīgā izrāde tiks spēlēta divas reizes – pulksten 14 un 18. "Zirgu pasts" izvēlēts tāpēc, ka arī Liepājā izrāde tiek spēlēta mazajā zālē, dodot skatītājiem iespēju iestudējumu izdzīvot ciešā tuvplānā ar aktieriem.


"Vilki" ir stāsts par ģimeni, kurai, saskaroties ar neplānotiem sarežģījumiem, nākas dziļi un patiesi izvērtēt savstarpējās attiecības, skarot  arvien dziļākas tēmas, kuras vienmēr tikušas noklusētas un nekad nav risinātas. Izrāde vēstīs par to, kā tēva un dēlu attiecības ir ietekmējušas jauno cilvēku izvēles un attieksmi pret dzīvi; kā izprast mīlestību, ja pats to līdz galam nekad neesi jutis.

""Vilki" – izrādes laikā par visiem 100 procentiem ievelk notikumā, par kuru jādomā vēl ilgi pēc noskatīšanās. Rasas Bugavičutes-Pēces luga un Toma Treiņa iestudējums it kā nemaz nestāsta par lielām tēmām vai ārkārtīgi aktuālām sociālās dzīves problēmām, tomēr… ļoti jūtīgi fiksē mūsu laiku un līdzcilvēku dzīves izjūtu. Izrāde piedāvā siltu, cilvēcīgu un emocionālu Vilku ģimenes vīriešu stāstu. Iestudējumam dots apakšžanrs – dramatiska traģikomēdija. Nevaru nepiekrist, jo lugas teksts un psiholoģiski smalki sastrādātā aktierspēle rada visus priekšnoteikumus, lai skatītājs vienlaikus justos gan izklaidēts, gan emocionāli iekustināts," pēc izrādes noskatīšanās rakstīja teātra kritiķe Dita Jonīte.


Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs, kā arī elektroniski bilesuparadize.lv