Trešdien, 2. martā, Liepājas teātra aktierim Egonam Dombrovskim aprit apaļi 50. Šoreiz uz darbu, uz mēģinājumu Elmāra Seņkova iestudējumam "Grimmi" aktieri atvizināja zirgu pajūgā.


"Šorīt Egonu uz teātri atvedām lepni – viņam šodien gan mēģinājums, gan izrāde – lai vismaz ceļš līdz teātrim īpašs," savā Facebook profilā vēsta teātris.


Egons Dombrovskis aktiera profesiju apguvis Liepājas teātra IV studijā. Pēc tās beigšanas nospēlētas neskaitāmas lomas gan teātrī, gan kino. Aktieris bijis lielisks gan traģēdijās, gan komēdijās, gan bērnu izrādēs. Spēlējis lomas arī Goda teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī. Viņš ir skatītāju mīlētākais aktieris Liepājas teātrī – par to liecina gan deviņas balvas Liepājas teātra skatītāju aptaujā par "Gada labāko aktieri", gan Spēlmaņu nakts skatītāju balva "Gada aktieris". Taču Egonu ir novērtējuši arī profesionāļi, dāvājot gan Harija Liepiņa balvu, gan aktieru asociācijas balvu "Āksta cepure", gan nomināciju Krodera balvai un septiņas reizes – "Spēlmaņu nakts" balvai, ko 2007. gadā arī saņēmis.


Teātris Egona Dombrovska jubileju atzīmē ar vairākām izrādēm – 2. marta vakarā iespējams noskatīties Dž.Dž. Džilindžera iestudējumu "Jaunā līgava" ar jubilāru Modesto lomā, 3. martā – Dž.Dž. Džilindžera iestudējumu "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši", 4. martā – Liepājas teātra vecāko repertuāra izrādi "Ragana" (režisors Dž.Dž.Džilindžers), bet 5. martā – E.Seņkova iestudējumu "Šekspīrs".


Egonu Dombrovski jubilejā sirsnīgi sveic arī portāls irliepaja.lv!

Foto: Liepājas teātris.
Foto: Liepājas teātris.
Foto: Liepājas teātris.
Foto: Liepājas teātris.