Attēls no twitter.com/Liepajasteatris

Liepājas teātris turpinās savas vasaras viesizrāžu tradīcijas un augustā viesosies Dailes teātrī ar divām izrādēm – "Pilnīgi svešinieki" un atkārtoti mūziklu "Purva bridējs ugunī", aģentūru LETA informēja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Otrdien, 8.augustā, skatītājiem tiks piedāvāta komēdija "Pilnīgi svešinieki", savukārt divus vakarus pēc kārtas – 9.augustā un 10.augustā – uz skatuves tiks izdziedātas Edgara, Kristīnes un Akmentiņa kaislības mūziklā "Purva bridējs ugunī".

"Pilnīgi svešinieki" Dailes teātrī tiks rādīti pirmo reizi. Izrādi Liepājā iestudējis režisors Rolands Atkočūns. 2016.gadā dienas gaismu ieraudzīja Paolo Dženovēzes filma ar šādu pašu nosaukumu. Tā iekļauta Ginesa rekordu grāmatā, jo kļuvusi par filmu, kurai izveidoti visvairāk rimeiku kino vēsturē. Iestudējums veidots pēc lugas, kuru skatuvei radījis pats filmas autors Dženovēze.

Izrādē "Pilnīgi svešinieki" lomās spēlēs Viktors Ellers, Edgars Pujāts, Sandis Pēcis, Kaspars Gods, Signe Dancīte, Inese Kučinska, Karīna Tatarinova un Madara Kalna.

Savukārt "Purva bridējs ugunī" jau pirms gada pulcēja pilnu Dailes teātri divās pilnībā izpārdotās izrādēs, tāpēc šogad mūziklu nolemts rādīt atkārtoti. Liepājā tas nospēlēts vairāk nekā 30 reižu, ikreiz saņemot skatītāju stāvovācijas.

Veidojot iestudējumu, režisors Regnārs Vaivars atzīst, ka Rūdolfa Blaumaņa stāsts par Edgaru un Kristīni, viņa ieskatā, ir latviešiem vislabāk zināmais no visiem stāstiem, iespējams, vienīgais, ko īsumā var izstāstīt jebkurš latvietis. Viņš vēlējies šo stāstu pastāstīt cilvēcīgāk.

"Šis nav stāsts par dzeršanas postu un aklu mīlestību. Tas ir stāsts par neremdināmām slāpēm. Un slāpstošie šeit ir visi, bez izņēmuma. Šī ir izrāde par tiem nelaimīgajiem, kuriem ir palaimējies satikt vienam otru," viņš papildina.

Edgaru iestudējumā atveido Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, kuram viesizrādes savā teātrī ir īpašs notikums. Savukārt Kristīnes lomas atveidotāja Agnese Jēkabsone uzsver, ka "spēlēt uz Dailes teātra lielās skatuves ir svētki".

Iestudējumā piedalās vēl vairāk nekā 20 aktieri, piemēram, Akmentiņu atveido Pēcis, Kristīnes māti – Tatarinova, Madi – Dancīte, baronu – Pujāts.

Mūzika izrādē skan dzīvā izpildījumā, tās skanējumu nodrošina seši mūziķi Liepājas teātra muzikālā vadītāja Normunda Kalniņa vadībā.