Pirmdienas vakarā Liepājā notika "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšana. Gan skatītāju, gan žūrijas atzinību kā Gada aktrise guva Inese Kučinska, bet kā Gada izrāde – "Šekspīrs"! Tāpat ar Spēlmaņu nakts balvu tika novērtēta arī izrāde "Purva bridējs ugunī", vēsta Liepājas domes feisbuka lapa.

Kopumā tika pasniegtas balvas 18 nominācijās, no kurām Liepājas teātris saņēma atzinību četrās nominācijās:


"Gada lielās formas izrāde" – izrāde "Šekspīrs", režisors Elmārs Seņkovs.


"Gada aktrise" – Inese Kučinska, izrāde "Šekspīrs".


"Gada scenogrāfs" – Reinis Suhanovs, izrāde "Šekspīrs".


"Gada kostīmu mākslinieks" – Madara Botmane, izrāde "Purva bridējs ugunī".

Žūrijas vērtējums sakrita ar skatītāju vērtējumu – skatītāji savas simpātijas nodeva Inesei Kučinskai kā Gada aktrisei un "Šekspīram kā Gada izrādei.


Patiess prieks par liepājnieces Rasas Bugavičutes-Pēces darbu "Puika, kurš redzēja tumsā" iestudējumā, kas saņēma "Spēlmaņu nakts" "Grand Prix"!


Savā ziņā varam lepoties arī ar gada aktieri – šis tituls piešķirts Latvijas Nacionālā teātra aktierim, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas absolventam Kārlim Reijeram par lomām izrādēs "Puika, kurš redzēja tumsā", "Katls" un "Margarēta".


Savukārt par gada videomāksliniekiem atzīti kādreizējais liepājnieks Gints Gabrāns kopā ar Tomu Zeļģi un vēl vienu liepājnieku – Gustavu Voldemāru Lociku par darbu Latvijas Nacionālā teātra izrādē "Alise Brīnumzemē".


Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā piešķirta režisorei Mārai Ķimelei, kura Liepājas teātrī iestudējusi vairākkārt, arī šajā sezonā – "Kādas slavenības stāsts".


Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremonija šogad notika Liepājā. Lai gan bez iecerētajiem viesiem un Liepājas viesmīlības izrādīšanu, bet tāpat sirsnīgi, pārsteidzoši un vētraini arī digitālā un attālinātā vidē.