Kaspars Gods Pato lomā Liepājas teātra iestudējumā "Līnenas skaistumkaraliene". Foto no twitter.com/Liepajasteatris

Šogad teātra balvu pasniegšanas ceremonijā "Spēlmaņu naktī" triumfēja iestudējums "Rotkho", uzvarot kategorijā "Gada lielās formas izrāde", savukārt iestudējuma režisors Lukašs Tvarkovskis plūca uzvaras laurus kategorijā "Gada režisors", aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāvis Ričards Vorobjovs. Divas balvas tika arī Liepājai.

Kategorijā "Gada mazās formas izrāde" uzvarēja Valmieras drāmas teātrī režisora Mārtiņa Eihes iestudējums "Kalendārs mani sauc", savukārt kategorijā "Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem" triumfēja režisores Paulas Pļavnieces iestudējums Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī "Dakteris Aikāsāp".

Par gada aktrisi par lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē "Post Scriptum" atzīta Čulpana Hamatova, savukārt par gada aktrisi otrā plāna lomā atzīta Vita Vārpiņa par Melas Rotko lomu Dailes teātra izrādē "Rotkho".

Gada aktiera titulu "Spēlmaņu nakts" ceremonijā ieguva Kaspars Zvīgulis par Jāsona lomu Latvijas Nacionālā teātra izrādē "Mazā naudiņa". Kategorijā "Gada aktieris otrā plāna lomā" uzvarēja Kaspars Gods par Pato lomu Liepājas teātra iestudējumā "Līnenas skaistumkaraliene".

Savukārt kategorijā "Gada jaunais skatuves mākslinieks" uzvaras laurus plūca Ieva Estere Barkāne par Zaķa lomu Valmieras drāmas teātra izrādē "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?", kā arī Ritvars Logins par Haralda lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē "Jaunie latviešu stāsti. 3.vakars".

Kategorijā "Gada jaundarbs dramaturģijā" uzvarēja Kārlis Krūmiņš un mākslīgais intelekts par iestudējumu "Frankenšteina komplekss". Kategorijā "Gada vizuālā tēla autors" uzvarēja Fabjēns Ledē par scenogrāfiju Dailes teātra izrādei "Rotkho" un Reinis Suhanovs par scenogrāfiju un kostīmiem Liepājas teātra izrādei "Grimmi".

Kategorijā "Gada jaundarbs mūzikā" uzvarēja Kārlis Tone par darbu teātra trupas "Kvadrifrons" iestudējumā "Nēmiz pǟl!". Savukārt par gada horeogrāfu vai kustību mākslinieku "Spēlmaņu nakts" ceremonijā uzvaras laurus plūca Elīna un Rūdolfs Gediņi par darbu Dailes teātra izrādē "Ļoti labas minūtes".

Ceremonijā pasniedza arī žūrijas specbalvu dinamiskam, vizuāli un skaniski izaicinošam mūzikas teātra notikumam - Valmieras vasaras teātra festivāla izrādei eksperimentālajai operai "Vēsā". Izrādes komponiste ir Anna Ķirse, idejas autore - Katrīnas Neiburga, Klāva Meļļa režija, Kristīnes Brīniņas kustību režija, savukārt Oskars Pauliņš rūpējās par gaismām.

"Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņēma režisore, skatuves mākslas pedagoģe, Latvijas Kultūras akadēmijas emeritētā profesore Aina Matīsa un režisors, aktieris un skatuves mākslas pedagogs Edmunds Freibergs.

"Spēlmaņu nakts" skatītāju simpātijas balsojumā par gada aktrisi atzīta Elīna Vāne par Martu Valmieras drāmas teātra izrādē "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?", par gada aktieri atzīts Kaspars Zvīgulis par Jāsona lomu Latvijas Nacionālā teātra izrādē "Mazā naudiņa". Savukārt par gada izrādi atzīta režisora Jāņa Znotiņa iestudējums "Mēs, roks, sekss un PSRS" Valmieras drāmas teātrī.

Bērnu un jauniešu žūrijas simpātijas balvu saņēma režisora Prīta Pedajasa iestudējums "Pavasaris" Dailes teātrī, savukārt "Latvijas Mobila Telefona" Teātra inovācijas balvu saņēma Dailes teātra izrādes "Rotkho" radošā komanda.

Skatuves mākslas reformatora un Dailes teātra līdzdibinātāja Eduarda Smiļģa 136.dzimšanas dienā, ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu Dailes teātrī apbalvoti 2021./2022.gada teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi.

Šogad "Spēlmaņu nakts" balvas tika pasniegtas jau 29.reizi.