Piektdien, 13.martā, pulksten 19 Liepājas teātrī priekškars vērsies režisora Dž.Dž.Džilindžera jauniestudējumam "Paradīze", kas veidots pēc Ļubovas Gruzinovas lugas.

Iestudējums veidots pēc jaunās krievu dramaturģes Ļubovas Gruzinovas lugas "Septiņas dienas paradīzes dzīvē". Režisors savu iestudējumu veidojis kā traģikomēdiju, nosaucot to par "Paradīzi".

Gruzinova savam 2013.gadā sarakstītajam darbam par pamatu ņēmusi Bībeles mītu par Ādamu un Ievu, taču piedāvājot mūsdienīgu risinājumu un jaunu skatījumu. Gruzinovas Paradīzē mīt jaunaie Ādams un Ieva, jo pirmie, kurus Dievs radīja, no Paradīzes ir izdzīti un dzīvo zemes virsū, jo krita kārdinājumā, baudot augļus no aizliegtā laba un ļauna atzīšanas koka.

Jauno Ādamu un Ievu Dievs radījis cerībā, ka tie neatkārtos savu priekšteču kļūdas. Abi joprojām atrodas Paradīzē, taču turpat mīt arī kritušais eņģelis Lucifers, kurš nepārtraukti kārdina Ievu, cenšoties izprovocēt Dieva dusmas.

Lugā risināti jautājumi par cilvēka būtību – toleranci citam pret citu, pretošanos kārdinājumam, cieņu, mīlestību, pienākumu, piedošanu.

Ievas lomā Liepājas teātra skatītāji pirmo reizi redzēs Samiru Adgezalovu, Latvijas Kultūras akadēmijas 4.kursa studenti, kura apgūst aktiermeistarību pie Annas Eižvertiņas.

Par darbu Lieplājas teātrī aktrise saka: "Tā ir ļoti liela dāvana, ja studiju laikā ir iespēja nokļūt profesionālajā teātrī un strādāt ar pieredzējušiem aktieriem un tādu režisoru kā Dž.Dž.Džilindžers. Liepājas teātrī ir brīnišķīga atmosfēra, un iespēja šeit strādāt man nozīmē ļoti daudz. Manis atveidotā Ieva ir sievišķīga un trausla būtne, kura alkst tikt mīlēta un cienīta, kā ikviena sieviete. Protams, ka viņa savā dzīvē kļūdās un grēko, kā ikviens no mums, taču galvenais, ka viņā vienmēr mīt mīlestība."

Iestudējumā piedalās arī aktieri Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Viktors Ellers, kā arī dejotāji Rūdolfs Gediņš un Liene Grava, kas ir arī šī iestudējuma horeogrāfe.

Iestudējuma scenogrāfiju veidojis Mārtiņš Vilkārsis, kostīmus – Ilze Vītoliņa, par gaismām atbild Mārtiņš Feldmanis.