Valdība šodien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu ļaut četrām KM pārraudzībā esošajām kapitālsabiedrībām 2023.gadā dividendēs izmaksājamo peļņas daļu novirzīt valsts deleģēto pārvaldes uzdevumu īstenošanai un ieguldījumiem materiāltehniskajā nodrošinājumā, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

VSIA "Liepājas simfoniskais orķestris" (LSO) peļņas daļu par 2022.gadu 51 208 eiro apmērā novirzīs kapitālsabiedrības materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai – orķestra mūzikas instrumentu iegādei.

LSO mākslinieciskajā darbībā izmantojamie mūzikas instrumenti jau ilgstoši ir kritiskā stāvoklī, daļa ir pilnībā nolietoti un jānomaina pret jauniem, bet trūkstošie tiek īrēti.

Tāpat kapitālsabiedrības optimālas darbības nodrošināšanai nepieciešams iegādāties datortehniku un programmatūru. LSO rīcībā nav brīvu finanšu līdzekļu, lai uzreiz iegādātos nepieciešamos mūzikas instrumentus, datortehniku un nepieciešamo programmatūru, šis process jāveic pakāpeniski, ilgtermiņā.

Arī VSIA "Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris" kapitālsabiedrības peļņas daļu 3493 eiro paredzējis novirzīt materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai – mūzikas instrumenta iegādei.

VSIA "Valmieras Drāmas teātris" 2022.gada peļņas daļu 7743 eiro plāno ieguldīt apskaņošanas sistēmas komplekta iegādei viesizrāžu nodrošināšanai Latvijas reģionos.

Kapitālsabiedrība ir vienīgais profesionālais teātris Valmierā un Vidzemē, kas skatītājiem nodrošina daudzveidīgu un regulāru teātra izrāžu pieejamību.

Tās darbība, īstenojot tai deleģētos valsts pārvaldes uzdevumus, ir vērsta uz nacionālā un pasaules kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību teātra mākslas jomā, nodrošināšot tā pieejamību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem, tādējādi veicinot kultūras procesu decentralizāciju Latvijā.

Savukārt VSIA "Rīgas cirks" pārskata gada peļņas daļu 2831 eiro paredzējis ieguldīt materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai – divu profesionālu datoru un divu monitoru iegādei.